واکنش شهروندان اسپانیا به انصراف راخوی از تشکیل دولت

واکنش شهروندان اسپانیا به انصراف راخوی از تشکیل دولت
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر ناگهانی انصراف ماریانو راخوی از تشکیل دولت جدید بسیاری را در اسپانیا شگفت زده کرد. برخی آن را یک مانور سیاسی می دانند و برخی قبول این واقعیت از سوی نخست وزیر اسپانیا که مردم خواهان تغییر بنیادین د

آگهی

خبر ناگهانی انصراف ماریانو راخوی از تشکیل دولت جدید بسیاری را در اسپانیا شگفت زده کرد. برخی آن را یک مانور سیاسی می دانند و برخی قبول این واقعیت از سوی نخست وزیر اسپانیا که مردم خواهان تغییر بنیادین در ساختار سیاسی این کشور هستند.

یک شهروند مادرید با اشاره به این تصمیم نخست وزیر کنونی اسپانیا می گوید: «به گمان من راخوی متوجه شد که وقت کناره گیری فرا رسیده است. من شخصا خواهان یک دولت ائتلافی میانه رو هستم.» دیگری می گوید: «دیگر از او خسته شده بودم خوشحالم که کنار می رود.» یک شهروند دیگر پایتخت هم با اشاره به اینکه وعده های انتخاباتی احزاب «تفاوت های جدی» با یکدیگر داشت٬ می گوید: «احتمال تشکیل دولت ائتلافی بسیار کم است.»

سخنی نه چندان گزاف چرا که پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست٬ روز شنبه طرح پیشنهادی حزب تازه تاسیس پودموس را برای تشکیل دولت ائتلافی غیرقابل قبول دانست و رد کرد.

با این اوصاف٬ هیچکدام از چهار حزب حاضر در پارلمان٬ تا این لحظه٬ حاضر به همکاری با یکدیگر نیستند و در نتیجه سرنوشت دولت جدید اسپانیا همچنان در هاله ای از ابهام است. اکنون باید دید آیا پادشاه جوان اسپانیا می تواند با میانجگری بین احزاب٬ کشور را از این بحران سیاسی بی سابقه برهاند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد