رکورد کولاک در شرق آمریکا و لغو ۷۶۰۰ پرواز

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رکورد کولاک در شرق آمریکا و لغو ۷۶۰۰ پرواز

کاخ سفید با بارش برف سفید تر شد. کولاک از بعد از ظهر جمعه شرق آمریکا را در برگرفته است و ۸۵ میلیون ساکن این بخش از آمریکا در مسیر توفان زمستانی هستند.

بر اساس آخرین خبرها تاکنون ۹ نفر بر اساس کولاک در این منطقه کشته شده اند که اکثر آنها در اثر تصادف در جادهها کشته شده اند. انتظار می رود بارش شدید برف در واشنگتن دی سی که اداره هواشناسی تا بارش ۷۰ سانتی متر را پیش بینی کرده در آخر هفته نیز ادامه داشته باشد، میزان بارشی که رکوردی برای بارش برف در این بخش از آمریکا خواهد بود.

طوفان و بارش شدید برف باعث لغو ۷۶۰۰ پرواز شده است. سرویس حمل و نقل عمومی و متروی واشنگتن از ساعت یازده جمعه شب کار خود را متوقف کرد و برای روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل خواهند بود.

فیلیپ از ساکنان واشنگتن می گوید: «بستن مترو که از زیر زمین می رود واقعا مسخره است زیرا مردم برای رفتن بر سر کارشان، دسترسی به بیمارستان و یا جاهای دیگر به آن نیاز دارند نباید بخاطر بارش برف مترو را بست. شما فقط با این کار شرایط را سخت تر می کنید.»

در نیویورک نیز برف شهر را سفید پوش کرد و انتظار می رود در این شهر شاهد بارش سی سانتی متر برف باشیم. شهردار نیویورک از مردم خواسته است که از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند با این حال در وضعیت کنونی هنوز مردم می توانند در خیابان از برف لذت ببرند.