امیر حکمتی و سعید عابدینی به آمریکا بازگشتند

امیر حکمتی و سعید عابدینی به آمریکا بازگشتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امیر میرزایی حکمتی، تفگندار دریایی پیشین ارتش ایالات متحده آمریکا که پیش تر به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، بعد از ظهر پنجشنبه به شهر فلینت در

آگهی

امیر میرزایی حکمتی، تفگندار دریایی پیشین ارتش ایالات متحده آمریکا که پیش تر به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، بعد از ظهر پنجشنبه به شهر فلینت در ایالت میشگان بازگشت.

آقای حکمتی که ۳۲ سال دارد شنبه گذشته به همراه سه تن دیگر در برابر آزادی هفت ایرانی زندانی در آمریکا مبادله شد. برای وی ابتدا حکم اعدام و سپس تحمل ۱۰ سال زندان صادر شده بود.

به گفته سارا حکمتی، خواهر این زندانی پیشین، آقای حکمتی پیش از سفرش در اوت سال ۲۰۱۱ میلادی به تهران، به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی درخصوص پیشینه نظامی اش اطلاع داده بود. مسوولان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ضمن انجام امور اداری، اطمینان داده بودند که در این باره مشکلی وجود ندارد.

سعید عابدینی، کشیش ۳۵ ساله ایرانی- آمریکایی که به اتهام تبلیغ مسیحیت در ایران به هشت سال زندان محکوم شده بود نیز به عنوان یکی دیگر از این زندانیان مبادله شده بین دولت های ایران و آمریکا، به کارولینای شمالی بازگشته است.

جسیون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در تهران نیز پس از آزادی به همراه امیر میرزایی حکمتی و سعید عابدینی به سوئیس و سپس به یکی از پایگاه های نظامی آمریکا در آلمان انتقال یافت. آقای رضائیان همچنان در انتظار بازگشت به خانه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

پنج ایرانی زندانی در آمریکا که در تبادل زندانیان آزاد شدند که هستند؟

وزیر امور خارجه آمریکا: رویکرد دولت بایدن در قبال ایران تغییر نکرده است