امیر حکمتی و سعید عابدینی به آمریکا بازگشتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امیر حکمتی و سعید عابدینی به آمریکا بازگشتند

امیر میرزایی حکمتی، تفگندار دریایی پیشین ارتش ایالات متحده آمریکا که پیش تر به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، بعد از ظهر پنجشنبه به شهر فلینت در ایالت میشگان بازگشت.

آقای حکمتی که ۳۲ سال دارد شنبه گذشته به همراه سه تن دیگر در برابر آزادی هفت ایرانی زندانی در آمریکا مبادله شد. برای وی ابتدا حکم اعدام و سپس تحمل ۱۰ سال زندان صادر شده بود.

به گفته سارا حکمتی، خواهر این زندانی پیشین، آقای حکمتی پیش از سفرش در اوت سال ۲۰۱۱ میلادی به تهران، به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی درخصوص پیشینه نظامی اش اطلاع داده بود. مسوولان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ضمن انجام امور اداری، اطمینان داده بودند که در این باره مشکلی وجود ندارد.

سعید عابدینی، کشیش ۳۵ ساله ایرانی- آمریکایی که به اتهام تبلیغ مسیحیت در ایران به هشت سال زندان محکوم شده بود نیز به عنوان یکی دیگر از این زندانیان مبادله شده بین دولت های ایران و آمریکا، به کارولینای شمالی بازگشته است.

جسیون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در تهران نیز پس از آزادی به همراه امیر میرزایی حکمتی و سعید عابدینی به سوئیس و سپس به یکی از پایگاه های نظامی آمریکا در آلمان انتقال یافت. آقای رضائیان همچنان در انتظار بازگشت به خانه است.