Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نامزدی اسکار چقدر می ارزد؟

نامزدی اسکار چقدر می ارزد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با توجه به اعلام نامزدهای اسکار امسال، نگاهی به تأثیر این رویداد بر مسیر تجاری فیلم می اندازیم و برای اینکار از نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۵ استفاده می

آگهی

با توجه به اعلام نامزدهای اسکار امسال، نگاهی به تأثیر این رویداد بر مسیر تجاری فیلم می اندازیم و برای اینکار از نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۵ استفاده می کنیم

تیری که به هدف نشست

فیلم تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) اثر کلینت ایستوود که به زندگی و دوران خدمت یک تک تیرانداز برجسته ایالات متحده در طول دوران خدمتش در جنگ عراق می پردازد، پس از نامزد شدن برای اسکار ۳۱۷ میلیون یورو فروخت.

این فیلم همچنین به بالاترین درآمد نسبی پس از نامزدی اسکار دست یافت. یعنی ۹۰.۴ کل درآمد خود را پس از اعلام نامزدی اسکار کسب کرد. اما سرانجام فیلم پرنده مرد (Birdman) بود که اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد. فیلم کلینت ایستوود، همچنین در میان دیگر نامزدهای اسکار ۲۰۱۴ یک نمونه نوعی است، چراکه تنها این فیلم و فیلم سِلما (Selma) بیشترین فروش خود را پس از نامزدی برای اسکار به دست آوردند.

مرد پرنده (Birdman)، پسربچگی (Boyhood)، هتل بزرگ بوداپست (The Grand Budapest Hotel) و نظریه همه چیز (The Theory of Everything) بیش از نیمی از درآمد خود را پیش از دریافت نامزدی اسکار کسب کرده بودند.در این میان پسربچگی (Boyhood) و هتل بزرگ بوداپست (The Grand Budapest Hotel) به شکلی غریب تمامی فروش خود را پیش از نامزدی برای اسکار کسب کرده بودند.

پاداش برنده

گزارش پرفسور رندی نلسون در ایالات متحده حاکی از آن است که فیلمهایی که در مراسم اسکار برنده جایزه بهترین فیلم می شوند به طور متوسط ۱۵.۴ میلیون یورو به درآمد خود می افزایند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای سنجاق قرمز برخی از ستاره‌های هالیوود در مراسم اسکار چه بود؟

اعلام برندگان اسکار نود و ششم؛ اوپنهایمر جوایز را درو کرد

اصغر فرهادی از اتهامات سرقت ادبی تبرئه شد