دست کم ۴۴ پناهجو در آبهای ترکیه و یونان غرق شدند

دست کم ۴۴ پناهجو در آبهای ترکیه و یونان غرق شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر غرق شدن سه قایق حامل پناهجویان در دریای اژه دست کم ۴۴ نفر از جمله بیست کودک جان باختند. ۲۶ نفر نیز ناپدید شده اند و احتمال می رود که بر تعداد

آگهی

بر اثر غرق شدن سه قایق حامل پناهجویان در دریای اژه دست کم ۴۴ نفر از جمله بیست کودک جان باختند. ۲۶ نفر نیز ناپدید شده اند و احتمال می رود که بر تعداد قربانیان این حادثه افزوده شود.

هر سه قایق روز جمعه غرق شدند؛ قایق اول در نزدیکی سواحل جزیره فارماکونیسی غرق شد. تعدادی از سرنشینان این قایق خود را به ساحل رساندند. قایق دیگر در نزدیکی جزیره کالولیمنوس یونان و در ده کیلومتری سواحل ترکیه طعمه دریا شد. گارد ساحلی ترکیه بسیاری از مسافران آن را نجات داد. سومین قایق نیز در آبهای نزدیک “دیدیم” غرق شد.

با وجود آغاز فصل زمستان و سرد شدن هوا از روند ورود آوارگان کشورهای بحران زده از جمله سوریه٬ عراق و افغانستان به اروپا نه تنها کاسته نشده بلکه بر تعداد آنها افزوده شده است.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نزدیک به ۳۷ هزار پناهجو خود را به یونان و ایتالیا رسانده اند؛ این رقم بی سابقه توصیف شده است. طی ۲۱ روز گذشته بطور متوسط روزانه ۱۸۰۰ پناهجو خود را به جزایر یونان رسانده اند.

بسیاری از این پناهجویان که به هر آب و آتشی می زنند تا خود را به اروپا برسانند٬ در میان راه طعمه دریا می شوند. تنها در دو روز گذشته ۱۱۳ نفر در این آبها جان باخته اند. این رقم رکورد تعداد مرگ پناهجویان را در دوره های مشابه شکسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگ یک نوجوان در پی شرکت در «چالش چیپس تند» در ایالات متحده