اوکراین تحریمهای جدیدی علیه روسیه وضع کرد

اوکراین تحریمهای جدیدی علیه روسیه وضع کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت اوکراین سبزیجات، ماهی و شیرینی های تولید روسیه را به فهرست تحریمهای محصولات روس اضافه کرد. این فهرست شامل گوشت گاو، دخانیات و شکلات می شد. در

آگهی

دولت اوکراین سبزیجات، ماهی و شیرینی های تولید روسیه را به فهرست تحریمهای محصولات روس اضافه کرد. این فهرست شامل گوشت گاو، دخانیات و شکلات می شد. در تحریمهای جدید اوکراین علیه روسیه، نام هفتاد کالای جدید به چشم می خورد.

دولت اوکراین این تحریمها را در پاسخ به تحریمهای مشابه اقتصادی روسیه علیه واردات مواد غذایی اوکراینی و تعلیق منطقه آزاد تجاری بین دو کشور وضع کرده است.

آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین می گوید: «این تدابیر، به منظور مقابله کردن با سیاستهای تهاجمی روسیه اتخاذ شده اند و از محصولات داخلی ما محافظت می کنند. سربازان اوکراینی، از مرزهای کشور مستقل ما نگهبانی می کنند و دولت از منافع اقتصادی پاسداری می کند.»

در پی بالا گرفتن تنشهای تجاری و نظامی بین اوکراین و روسیه، دولت روسیه مرزهای خود را به روی محصولات ترانزیتی اوکراین هم بست. محصولاتی که مقصد نهایی آنها کشورهای آسیای مرکزی است. اوکراین می گوید که این اقدام روسیه بر خلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.

ماریا کورنیوک، گزارشگر یورونیوز می گوید: «اوکراین از قبل شکایتی را علیه تحریمهای اقتصادی روسیه در سازمان تجارت جهانی تنظیم کرده است. کی یف امیدوار است که این پرونده شکایت علیه محصولات ترانزیتی اوکراین، در اجلاس ماه آینده میلادی بررسی شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله موشکی روسیه به کی‌يف بعد از ۵۲ روز؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیم

چهارمین روز از درگیری‌های شدید در آودیوکای اوکراین؛ روسیه از زمین و هوا شهر را می‌کوبد

حمله شبانه به تاسیسات غلات در اودسا؛ اوکراین: موشک‌های فراصوت روسیه از داخل کریمه اشغالی شلیک شدند