Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پنج لژیونر ارتش فرانسه در سقوط بهمن کشته شدند

پنج لژیونر ارتش فرانسه در سقوط بهمن کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان سقوط بهمن در ارتفاعات آلپ در جنوب شرقی فرانسه، پنج نیروی خارجی ارتش فرانسه (لژیونر) روز دوشنبه جان باختند. این سربازان که عضو هنگ دوم پیاده

آگهی

در جریان سقوط بهمن در ارتفاعات آلپ در جنوب شرقی فرانسه، پنج نیروی خارجی ارتش فرانسه (لژیونر) روز دوشنبه جان باختند. این سربازان که عضو هنگ دوم پیاده نظام ماموریت های خارجی ارتش فرانسه بودند در حال تمرین در این ارتفاعات دچار بهمن شدند.

هفتۀ گذشته نیز در اثر ریزش برف در بخشی از ارتفاعات آلپ در نزدیکی همین منطقه سه کوهنورد جان خود را از دست دادند.

این سربازان که اتباع کشورهایی از اروپای شرقی و همچنین نپال بودند، قرار بود در یک ماموریت در خارج از کشور شرکت کنند و به همین منظور در ارتفاعات خارج از پیست اسکلی «والفره ژو» سرگرم تمرین بودند. علاوه بر کشته شدن این پنج سرباز، هشت عضو دیگر این هنگ نیز مجروح شده اند.

به گفتۀ یک منبع ارتش فرانسه، حادثه دیدگان در زیر سه تا چهار متر برف گیر افتاده بودند و امدادگران توانستند به کمک ردیاب هایی که این نظامیان حمل می کرده اند آنها را نجات بدهند. این بهمن در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح زمین فرو ریخته است.

ژان ایو دریان، وزیر دفاع فرانسه روز سه شنبه به این محل سفر می کند و دادستانی شهر آلبرتویل که در نزدیکی محل حادثه قرار دارد تحقیقات در مورد علت سقوط این حادثه را آغاز کرده است.

این هنگ ارتش فرانسه که ماموریت ویژۀ آن عملیات کوهستانی است در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز دچار حادثه ای مشابه در ارتفاعات «ولوآر» در همین منطقه شده بود که در نتیجۀ آن یک عضو خود را از دست داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج نظامی فرانسوی قربانی سقوط بهمن در آلپ شدند

آخرین وضعیت تبعه ایرانی بازداشتی در پاریس به اتهام جاسوسی؛ وکیل فرانسوی: نگران سیاسی بودن پرونده‌ام

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است