توافق هسته ای با ایران، نقطه اشتراک در مناظره جنجالی کلینتون و ساندرز

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
توافق هسته ای با ایران، نقطه اشتراک در مناظره جنجالی کلینتون و ساندرز

استقبال از پیشرفت توافق هسته ای با ایران از معدود نقاط مشترک در چهارمین مناظره تلویزیونی میان برنی ساندرز و هیلاری کلینتون، دو چهره مطرح حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا بود. در این مناظره داغ که یکشنبه شب با شرکت رقیب کم اقبال دیگر، یعنی مارتین اومالی برگزار شد، رقبای اصلی اتهامات مختلفی را علیه یکدیگر مطرح کردند.

برنی ساندرز با طعنه به خانم کلینتون گفت: «من از بانک های بزرگ پول نمی گیرم. به خاطر سخنرانی از شرکت “گلدمن ساکس” پول نمی گیرم. “کمیته کنش سیاسی” ندارم و پول وال استریت را هم نمی خواهم. تکیه من بر طبقه متوسط و خانواده هایی است که کار می کنند.»

خانم کلینتون نیز با اشاره به عملکرد رقیب خود در مجلس سنا بویژه در ارتباط با قانون اسلحه گفت: «من بر اساس گفته های خود سناتور ساندرز این موضوع را روشن کردم که او در همراهی با لابی اسلحه تاکنون پنج بار علیه طرح بریدی رأی داده است. او به قانون مصونیت دلالان اسلحه که انجمن ملی سلاح آن را مهمترین قانون سلاح گرم در بیست سال گذشته خوانده، رأی مثبت داده است.»

نظرسنجی ها جایگاه برنی ساندرز برای نمایندگی دموکرات ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را بالاتر از گذشته نشان می دهند.