Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش اسرائیل به اجرایی شدن برجام

واکنش اسرائیل به اجرایی شدن برجام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جلسه روز یکشنبه هیات دولت این کشور به اجرای برجام واکنش نشان داد. آقای نتانیاهو گفت: «جامعه بین الملل باید

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جلسه روز یکشنبه هیات دولت این کشور به اجرای برجام واکنش نشان داد.

آقای نتانیاهو گفت: «جامعه بین الملل باید تحریم هایی سخت و روشن را علیه هرگونه خشونت ورزی از سوی ایران در نظر بگیرد. بدون تلاش ما درخصوص تحریم ها و جلوگیری از برنامه اتمی ایران، ایران می توانست بسیار پیش تر از این، به سلاح اتمی دست یابد. سیاست اسرائیل این بوده و هست که به ایران اجازه دستیابی به سلاح اتمی ندهد.»

برخی از گزارش ها حاکی است که با اجرایی شدن توافق ایران و ۱+۵ نام بیش از ۴۰۰ شخص حقیقی و حقوقی از فهرست تحریم هاحذف می شود با این همه حدود ۲۰۰ نام همچنان در این فهرست باقی می ماند.

به گفته وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا اقداماتی از سوی جمهوری اسلامی ایران نظیر «حمایت از تروریسم»، «بی ثبات کردن منطقه»، «نقض حقوق بشر» و «توسعه موشک های بالستیک» همچنان مشمول تحریم باقی می ماند.

از سوی دیگر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در جلسه علنی ارایه لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ در مجلس شورای اسلامی گفت: «برجام حقیقتا یکی از برگ های زرین تاریخ کشور است. ما طی این مذاکرات توانستیم قدرت های بزرگ را وادار کنیم تا حقوق هسته ای ما را به رسمیت بشناسند.»

آقای روحانی همچنین به مخالفان توافق خارجی با ۱+۵ اشاره کرد و افزود: «در برجام همه خوشحال هستند، جز صهیونیست ها، آتش افروزان، تفرقه افکنان میان امت اسلامی و افراطیون آمریکا.»

رئیس دولت در بخش دیگری از سخنرانی اش پشت تریبون مجلس شورای اسلامی درباره دلیل تاخیر ارایه لوایح بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه توضیح داد: «دولت صلاح نمی دید که لایحه بودجه را براساس فرض رفع تحریم ها که تدوین کرده بود پیش از عملی شدن رفع تحریم ها به مجلس ارائه کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باراک اوباما؛ ایران توانایی دستیابی به بمب اتمی ندارد

برداشته شدن تحریمها؛ واکنش ها در تهران و نیویورک

روحانی: جُز آتش افروزان همه از اجرای برجام خوشحالند