Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش بدبینی به پناهجویان در آلمان و کاهش محبوبیت آنگلا مرکل

افزایش بدبینی به پناهجویان در آلمان و کاهش محبوبیت آنگلا مرکل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از ماجرای تعرض و آزار جنسی در شهر کلن در شب سال نو میلادی که به پناهجویان نسبت داده می شود٬ محبوبیت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان کاهش یافته و برای

آگهی

پس از ماجرای تعرض و آزار جنسی در شهر کلن در شب سال نو میلادی که به پناهجویان نسبت داده می شود٬ محبوبیت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان کاهش یافته و برای نخستین بار ناراضیان در اکثریت قرار گرفته اند.

آخرین نظرسنجی ماه ژانویه در آلمان نشان می دهد که ۵۶ درصد پاسخگویان معتقدند مرکل در جریان بحران پناهجویان ضعیف عمل کرده است. در ماه دسامبر این رقم ۴۹ درصد بوده است و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که تعرض و آزار جنسی شب سال نو در افزایش نظر منفی مردم تاثیر اصلی را داشته است.

از سوی دیگر مقامات شهر بورن هایم در حومه بن آلمان پس از دریافت گزارش هایی از آزار٬ متلک و حرکات ناشایست مردان خارجی علیه زنان در استخر محلی٬ ورود مهاجران را تا اطلاع ثانوی به این استخر ممنوع کردند.

مارکوس اشنپکا عضو موسسه خدمات اجتماعی شهر بورن هایم می گوید: «فرهنگ استقبال به این معنی نیست که الزامات نباید در نظر گرفته شوند. بلکه به این معنی است که فرهنگ های متفاوت باید کنار یکدیگر زیست کنند و البته چیزهایی در فرهنگ آلمان هستند که غیر قابل مذاکره است. از نظر من این الزامات شامل موقعیت زنان و برابری است.»

از سوی دیگر و بعد از حوادث شب سال نو میلادی٬ تقاضا برای خرید سلاح های کوچک و اسپری های فلفل در آلمان بشدت افزایش یافته است.

کریستوفر مدیر فروشگاه فروش اسلحه در آلمان می گوید: «در گذشته و اخیرا هم ما بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ اسپری فلفل در سال می فروختیم. اما الان٬ روزی نیست که کمتر از ۱۰۰ اسپری فلفل بفروشیم.»

بیش از یک میلیون پناهجو تاکنون وارد آلمان شده اند و محافظه کاران آلمان در پی وقایع تعرض به زنان در کلن٬ آنگلا مرکل را تحت فشار قرار داده اند تا مرزها را بروی پناهجویان ببندد با این حال خانم مرکل تاکنون در برابر این خواسته مقاومت کرده و تنها خواستار بازنگری در قوانین اخراج پناهجویان خاطی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتوبوس حامل پناهجویان سوری، در مقابل دفتر صدر اعظم آلمان

حمله با تبر در آلمان پیش از مسابقه جام ملت‌های اروپا؛ پلیس به فرد مهاجم شلیک کرد

مرد افغان پس از حمله با چاقو به تماشاگران فوتبال به ضرب گلوله پلیس آلمان کشته شد