عدم تائید اعتبارنامه سه نمایندۀ پارلمان ونزوئلا

عدم تائید اعتبارنامه سه نمایندۀ پارلمان ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه پارلمان ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کرد برای پایان دادن به تنش میان مخالفان و هواداران حکومت سه نماینده ای که دادگاه عالی این کشور پیروزی

آگهی

خبر کوتاه

پارلمان ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کرد برای پایان دادن به تنش میان مخالفان و هواداران حکومت سه نماینده ای که دادگاه عالی این کشور پیروزی آنها را تایید نکرده بود از لیست خود در پارلمان حذف می کند. به این ترتیب مخالفان دولت از این پس با ۱۰۹ نماینده در پارلمان حضور دارند.

نمایندگان ائتلاف برای دموکراسی پس از تشکیل پارلمان جدید ونزوئلا با رد رای دادگاه عالی این کشور، رای اعتماد خود به این سه نماینده اپوزیسیون را تایید کرده بودند و به این ترتیب به ۱۱۲ کرسی پارلمان دست یافته بودند. این تصمیم با مخالفت سوسیالیست های پارلمان و تهدید آنها به شکایت به دیوان عالی قانون اساسی روبرو شده بود.

اکنون و با عقب نشینی جبهۀ ائتلاف برای دموکراسی در پارلمان، از این پس آنها به جای داشتن اکثریت مطلق با ۱۱۲ کرسی، اکثریت نسبی این پارلمان را با ۱۰۹ نماینده در اختیار خواهند داشت.

هنری راموس رئیس پارلمان ونزوئلا به هنگام افتتاح این پارلمان اعلام کرده بود از هم اکنون و تا شش ماه آینده تغییرات برای کنار گذاشتن حکومت کنونی و در راس آن نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور آغاز خواهد شد.

این نخستین باریست که پس از ۱۶ سال، اکثریت پارلمان این کشور به حزبی به غیر از حزب سوسیالیست ونزوئلا تعلق دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زبان روسی و اصلاحات قضایی در گاگائوزیا؛ چالش‌های جدیدی که دولت مولداوی با آنها مواجه است

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

انگلیسی حرف زدن عجیب مادورو؛ «جنون نازی‌گونه نتانیاهو می‌تواند ما را به جنگ جهانی سوم بکشاند»