جریمه سبک برای مرد بریتانیایی در پرونده قاچاق انسان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جریمه سبک برای مرد بریتانیایی در پرونده قاچاق انسان

سرباز سابق بریتانیایی که تلاش کرده بود یک دختر افغان را به طور غیرقانونی وارد بریتانیا کند، با جریمه ای سبک از سوی دادگاه مواجه شد. دادگاهی در فرانسه، به راب لاوری اخطار داد و او را به هزار یورو جریمه محکوم کرد که فقط در صورتی باید پرداخت شود که او بار دیگر مرتکب جرم شود.

اتهام اولیه او قاچاق انسان بود. اما دادگاه این اتهام را به اتهام سبکتری یعنی «به خطر انداختن زندگی فرد دیگر» عوض کرد زیرا او می خواست این دختر را از طریق یک خودروی غیر امن از فرانسه وارد بریتانیا کند.

راب لاوری پس از اعلام حکم دادگاه گفت: «مهربانی در دادگاه حاکم بود و فرانسه پیغام روشنی فرستاد: مهربانی و رافت پیروز است. فرانسه کشور انسان دوستی است. این کشور برای پناهجویان بهترین ها را می خواهد. برای پناهجویانی که تصویر خوبی از آنها ترسیم نشده است. شما خبرنگاران باید داستان واقعی مردم را گزارش کنید و به جهان درباره این کودکان بگویید. این کودکان که اگر ما اروپاییها به آنها کمک نکنیم، در زمستان می میرند.»

این سرباز سابق بریتانیایی، به عنوان داوطلب در بندر کاله فرانسه و جایی که این دختر چهار ساله افغان به نام بهار به همراه پدرش به طور غیرقانونی زندگی می کردند کار می کرد. او به درخواست پدر این دختر او را در خودروی خود مخفی کرده بود و تلاش کرد که او را وارد بریتانیا کند، اما پلس مرزی فرانسه جلوی او را گرفت.