واکنش مدیر پیست اسکی «دو آلپ» به حادثه ریزش بهمن و مرگ ۳ تن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش مدیر پیست اسکی «دو آلپ» به حادثه ریزش بهمن و مرگ ۳ تن

یک روز پس از آنکه بهمن جان ۳ تن را در کوه های آلپ فرانسه گرفت پرسش های بی پاسخ زیادی همچنان باقی ست. مثلا چرا این گروه دبیرستانی در پیستی مشغول اسکی بوده که نه تنها یکی از سخت ترین پیست های منطقه است بلکه در آن روز به دلیل خطر ریزش بهمن بسته بوده است؟ آیا اینگونه حوادث بالاخره روزی منجر به این خواهد شد که اسکی خارج از پیست ممنون شود؟

دیدیه بوبیلیه٬ مدیر پیست اسکی «دو آلپ» در پاسخ به این پرسش خبرنگار یورونیوز گفت: «نمی توان همه چیز را کنترل کرد. مثلا محدودیت سرعت در بزرگراه وجود دارد اما کسانی هستند که با بیش از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رانند. در واقع٬ ما باید در کمال آزادی مسئولیت پذیر هم باشیم.»

مدیر این پیست اسکی همچنین تاکید دارد که علایم ممنوعیت اسکی در آن بخش پیست کاملا مشخص و نصب شده بوده است. وی بی توجهی به هشدارهای مسئولان را دلیل اصلی این حادثه مرگبار می داند.

اریک آرنول٬ مربی اسکی و راهنمایی کوهنوردی در آلپ می گوید: «دیروز آسمان آفتابی بود و به ظاهر شرایط برای اسکی مناسب. اما نباید فراموش کرد که کوه مثل دریا نیست. وقتی دریا طوفانی ست٬ ظاهری ترسناک دارد. اما کوه پوشیده از برف زیباست و به ظاهر بی خطر٬ ولی کوهستان همیشه خطرناک است.»

گزارش شده است که معلمی که این گروه دبیرستانی را همراهی می کرده و در پی ریزش بهمن به شدت مصدوم شده٬ بازداشت شده است.

پلیس فرانسه قرار است به زودی نتیجه تحقیقات خود را در مورد علل وقوع این حادثه اعلام کند.