Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

باراک اوباما آخرین نطق خود در کنگره را ایراد کرد

باراک اوباما آخرین نطق خود در کنگره را ایراد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه آخرین نطق رسمی خود را در کنگرۀ این کشور ایراد کرد. وی در جریان این نطق که با حضور نمایندگان و سناتورهای

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه آخرین نطق رسمی خود را در کنگرۀ این کشور ایراد کرد. وی در جریان این نطق که با حضور نمایندگان و سناتورهای آمریکا و تعدادی از شخصیت های آمریکایی برگزار شد، بر مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنان با بیان اینکه چهرۀ تروریسم تغییر کرده است، گفت: «اولین اولویت ما محافظت از مردم آمریکا و تعقیب تروریست ها بر روی شبکه های اینترنتی است. القاعده و داعش مستقیما مردم آمریکا را تهدید می کنند. در دنیای امروز تروریست هایی که هیچ ارزشی برای زندگی انسان و زندگی خودشان قائل نیستند حتی اگر تعدادشان هم کم باشد می توانند خسارات زیادی به دیگران وارد کنند. آنها از اینترنت برای مسموم کردن افکار اشخاص در داخل کشور ما استفاده می کنند و موجب تضعیف و بی ثباتی در کشورهای متحد ما می شوند.»

باراک اوباما که برای آخرین بار در مقابل نمایندگان مجلس و سنای آمریکا سخن می گفت از اعضای کنگره خواست مانع تغییرات در این کشور نشوند. چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا که هشتمین نطق خود را ایراد می کرد، با اظهار امیدواری نسبت به آیندۀ این کشور از مردم خواست از تغییرات نترسند.

وی همچنین با ابراز تاسف از اینکه نتوانسته است «لحن سیاسی در واشنگتن و بی اعتمادی میان دو حزب را تغییر بدهد»، گفت تا پایان مدت ریاست جمهوری خود از تلاش برای این امر کوتاهی نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با یادآوری کارنامۀ دو دورۀ ریاست جمهوری خود، از برنامه های اجرا شده نظیر تغییرات قانون بیمه درمانی اظهار رضایت کرد. بسیاری از برنامه های دولت باراک اوباما از جمله اصلاح قوانین خرید و فروش و حمل سلاح در کشور و همچنین قوانین مربوط به مهاجرت با مخالفت کنگرۀ آمریکا و حزب جمهوریخواه تاکنون ناموفق بوده اند.

برخی از چهره های جمهوریخواه نظیر دونالد ترامپ، نامزد انتخابات مقدماتی این حزب برای ریاست جمهوری ۲۰۱۶، در واکنش به آخرین نطق باراک اوباما از واژه هایی مانند «کسالت بار، طولانی، خسته کننده و بی حال» استفاده کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها به آخرین سخنرانی سالانه اوباما

تلاش برای تروریستی خواندن سپاه؛ «آمریکا از اقدامات بین‌المللی حمایت می‌کند»

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند