اسرائیل، وزیر خارجه سوئد را به اسرائیل راه نمی دهد

اسرائیل، وزیر خارجه سوئد را به اسرائیل راه نمی دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اظهار نظر وزیر امور خارجه سوئد درباره واکنش نیروهای امنیتی اسرائیل به حملات فلسطینیها، تبدیل به تنشی سیاسی بین دو کشور شده است. دولت اسرائیل گفته است

آگهی

اظهار نظر وزیر امور خارجه سوئد درباره واکنش نیروهای امنیتی اسرائیل به حملات فلسطینیها، تبدیل به تنشی سیاسی بین دو کشور شده است. دولت اسرائیل گفته است که به وزیر امور خارجه سوئد اجازه ورود به اسرائیل را نخواهد داد.

وزارت خارجه اسرائیل، سفیر سوئد در این کشور را فراخواند و خواهان توضیح او درباره این اظهارات شد. وزیر امور خارجه سوئد حدود یک ماه قبل ضمن محکوم کردن حملات فلسطینیها با چاقو خواهان بررسی واکنش اسرائیلیها شده بود و این واکنشها را «نامتناسب» خوانده بود.

مارگوت والستروم، وزیر امور خارجه سوئد می گوید: «سازمانها و گروه های حقوق بشری و کارشناسان حقوقی نگرانی مشابهی را ابراز کرده اند. این بسیار مهم است که همه تحقیقات درباره این کشته ها از طریق مجاری قابل اعتماد صورت بگیرد تا وضعیت روشن شود و افراد مسئول شناخته بشوند.»

در جریان خشونتهای چند ماه اخیر در اسرائیل و در سرزمینهای فلسطینی تحت اشغال اسرائیل دست کم ۱۴۱ فلسطینی کشته شده اند که به گفته مقامهای اسرائیلی حدود دو سوم آنها مهاجمانی بودند که قصد داشتند به نیروها یا شهروندان اسرائیلی آسیب بزنند. در همین مدت حدود بیست اسرائیلی هم کشته شده اند.

سوئد در سال ۲۰۱۴ میلادی فلسطین را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر اوکراین در اسرائیل پس از متهم شدن تل‌آویو به جانبداری از روسیه احضار شد

هشدار نتانیاهو به عربستان در ارتباط با ایران: «شرکای تهران خود را بدبخت کرده‌اند»

نخست‌وزیر سوئد برای مهار خشونت و مقابله با باندهای تبهکار دست به دامن ارتش شد