Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار ریاض حجاب درباره خطر لغو مذاکرات آتی صلح سوریه

هشدار ریاض حجاب درباره خطر لغو مذاکرات آتی صلح سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ریاض حجاب هماهنگ کننده مخالفان دولت سوریه برای مذاکرات صلح ۲۵ ژانویه٬ روز دوشنبه روسیه را متهم کرد که با بمباران سه مدرسه باعث کشته شدن ۳۵ کودک شده

آگهی

ریاض حجاب هماهنگ کننده مخالفان دولت سوریه برای مذاکرات صلح ۲۵ ژانویه٬ روز دوشنبه روسیه را متهم کرد که با بمباران سه مدرسه باعث کشته شدن ۳۵ کودک شده است. او تاکید کرد در چنین شرایطی مخالفان نمی توانند با دولت اسد مذاکره کنند.

ریاض حجاب که برای هماهنگی مذاکرات صلح ۲۵ ژانویه میان دولت سوریه و مخالفان به پاریس سفر کرده بعد از ملاقات با فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه گفت: «ما می خواهیم در این مذاکرات شرکت کنیم٬ ما خواستار گفتگوایم و دراین باره جدی هستیم اما برای مذاکره باید شرایط آماده باشد. ما نمی توانیم با رژیمی مذاکره کنیم که با استفاده از نیروهای خارجی بر سر مردم سوریه بمب می ریزد.»

پیش از این رصد خانه حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که دست کم ۱۲ دانش آموز در حمله هواپیماهای روسیه به یک مدرسه در شهر نجاره در استان حلب کشته شده اند. روسیه هنوز واکنشی به این ادعا نشان نداده است.

مذاکرات صلح ژنو میان دولت بشار اسد و مخالفان برای روز ۲۵ ژانویه تحت نظارت سازمان ملل متحد برنامه ریزی شده است با این حال بطور قطع مشخص نیست که این مذاکرات در روز مقرر برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق