کره شمالی: آمریکا و حامیانش اوضاع منطقه را به سوی جنگ پیش می برند

کره شمالی: آمریکا و حامیانش اوضاع منطقه را به سوی جنگ پیش می برند
نگارش از Euronews

در ادامه رجزخوانی دو کره٬ پیونگ یانگ روز شنبه با انتشار ویدئویی درصدد مقابله با تبلیغات سیاسی سئول برآمد. این ویدئو پرتاب آزمایشی موشک بالستیک از یک

در ادامه رجزخوانی دو کره٬ پیونگ یانگ روز شنبه با انتشار ویدئویی درصدد مقابله با تبلیغات سیاسی سئول برآمد. این ویدئو پرتاب آزمایشی موشک بالستیک از یک زیردریایی و رهبر کره شمالی را نشان می دهد که در حال مشاهده این آزمایش است. کره شمالی ادعا می کند که این آزمایش به تازگی انجام شده اما کره جنوبی با مونتاژ خواندن ویدئوی مذکور می گوید تصاویر این آزمایش جدید نیست و مربوط به سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ است.

کیم کی نام٬ دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی با انتقاد از سئول به دلیل فعالیت دوباره بلندگوهای تبلیغاتی کره شمالی در مرز گفت: «ایالات متحده آمریکا و حامیانش اوضاع منطقه را به سوی جنگ سوق می دهند. حسادت آنها نسبت به آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی موجب شده تا پخش تبلیغات سیاسی از طریق بلندگوها از سرگرفته شود.»

همزمان کهنه سربازان کره جنوبی با تجمع در سئول خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه همسایه شمالی شدند.

تنش اخیر در شبه جزیره کره پس از آن بالا گرفت که کره جنوبی بلندگوهای تبلیغاتی مستقر در مرز کره شمالی را بار دیگر به کار انداخت. این اقدام سئول پس از صورت گرفت که پیونگ یانگ روز چهارشنبه از آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی خبر داده بود.

مطالب مرتبط