محاکمه غیابی فتح الله گولن در ترکیه

محاکمه غیابی فتح الله گولن در ترکیه
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فتح الله گولن، مخالف مشهور دولت ترکیه روز چهارشنبه به صورت غیابی در استانبول محاکمه شد. وی به همراه ۶۸ نفر دیگر به تلاش برای براندازی دولت ترکیه و

آگهی

فتح الله گولن، مخالف مشهور دولت ترکیه روز چهارشنبه به صورت غیابی در استانبول محاکمه شد. وی به همراه ۶۸ نفر دیگر به تلاش برای براندازی دولت ترکیه و تشکیل سازمان تروریستی مسلح متهم است.

آقای گولن یک رهبر اسلامی و یار سابق رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه است که از پانزده سال پیش در ایالات متحده آمریکا به سر می برد.

وکیل او می گوید: «تنها دلیل عینی که در مورد اقدام به براندازی در دادگاه مطرح شد یک پرونده تحقیقات در مورد فساد به تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۱۳ بود. هیچ نکته ای در مورد خشونت و زور وجود ندارد. اتهام “تشکیل سازمان تروریستی مسلح” هم در واقع در مورد سلاحهای خود مأموران پلیس است.»

دو سال پیش دولت اردوغان عملیات وسیعی را برای مبارزه با فساد و براندازی انجام داد و از جمله فتح الله گولن را به تلاش برای سرنگونی دولت خود متهم کرد.

بورا بیرقدار، خبرنگار یورونیوز در استانبول می گوید: «پلیس در برابر ساختمان اصلی دادگستری حضور پررنگی دارد تا بتواند با اعتراضات احتمالی مقابله کند، اما هواداران جنبش گولن به دادگاه نیامدند. به این ترتیب نخستین جلسه دادگاه جنبش موسوم به “دولت موازی” گولن که رئیس جمهوری اردوغان یکی از شاکیان اصلی آن است، در آرامش برگزار شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟

شکست سنگین حزب اردوغان در انتخابات شهرداری‌های ترکیه

اپوزیسیون دوباره جان گرفته ترکیه توانست در انتخابات محلی شهرهای مهم پیشتاز باشد