اعتراض به آزار جنسی گسترده زنان در کلن آلمان

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
اعتراض به آزار جنسی گسترده زنان در کلن آلمان

عده ای از ساکنان شهر کلن آلمان در اعتراض به آزار جنسی زنان در این شهر راهپیمایی کردند. پلیس کلن می گوید در طی جشن های شب سال نو میلادی ده ها زن به دست صدها مرد جوان ناشناس که بیشترشان مست بودند در مرکز این شهر مورد دستبرد و آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند.

یکی از زنانی که در آن شب قربانی آزارهای جنسی شده می گوید: «آنها زن ها را نوازش می کردند. به پاهای من دست زدند. ببخشید، به دوستان من هم دست درازی کردند. دوست پسرم مرا از آنجا دور کرد. جمعیت زیادی آنجا بود. نمی دانستیم به چه کسی اعتماد کنیم، همه اش می خواستیم افرادی را که دور و برمان بودند از خودمان دور کنیم.»

یکی دیگر از قربانیان که مورد آزار سادیستی قرار گرفته می گوید: «شنیدم که چیزی درون کلاه کاپشنم افتاد و سعی کردم آن را در بیاورم. یک ترقه بود که داخل لباسم افتاد و همه جایم را سوزاند. جای سوختگی روی بدنم مانده. شانس آوردم که ترقه منفجر نشد.»

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز روز سه شنبه گفت که از شنیدن این خبر یکه خورده است.

از سوی دیگر شهردار کلن شایعات مبنی بر دست داشتن پناهجویان خارجی در این آزارها را تکذیب کرد. وی گفت: «هیچ نشانه ای مبنی بر دست داشتن افرادی که در کلن سکنی داده شده اند در این ماجرا وجود ندارد.»

رئیس پلیس کلن روز سه شنبه به نقل از برخی قربانیان گفت که مهاجمان چهره ای شبیه اتباع کشورهای عربی و شمال آفریقا داشته اند، اما وزیر دادگستری آلمان این شایعه را «استفاده ابزاری از بحث روز» خواند.

پلیس کلن از افزایش بزه های کوچک در منطقه مرکزی شهر و به ویژه در ایستگاه اصلی قطار این شهر خبر داده است. از آنجا که از چند ماه پیش موجی از مهاجران جدید به آلمان وارد شده، این خبر به شایعات مربوط به دست داشتن این افراد در بزهکاری ها دامن زده است.