کارکنان راه آهن بلژیک اعتصاب می کنند

کارکنان راه آهن بلژیک اعتصاب می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارکنان راه آهن بلژیک از روز چهارشنبه دست به اعتصاب دو روزه می زنند. بنا به اعلام اتحادیۀ کارکنان راه آهن این کشور، این اعتصاب در سراسر بلژیک برگزار

کارکنان راه آهن بلژیک از روز چهارشنبه دست به اعتصاب دو روزه می زنند. بنا به اعلام اتحادیۀ کارکنان راه آهن این کشور، این اعتصاب در سراسر بلژیک برگزار و قطارهای تالیس و یورواستار را نیز شامل می شود. علاوه بر داخل بلژیک، حرکت قطارهایی که به سمت آمستردام و فرانکفورت عزیمت می کنند نیز مختل خواهند شد.

آگهی

یک شهروند بروکسل می گوید روزهای زیادی از مرخصی سال گذشته خود را ذخیره کرده تا بتواند در روزهای این اعتصاب که از پیش نیز اعلام شده بود، در خانه بماند اما نگران این است که روزهای مرخصی اش جوابگوی روزهای اعتصاب نباشد.

شهروند دیگری نیز می گوید برای اینکه بتواند خود را به محل کار خود در بروکسل برساند تصمیم گرفته روزهای اعتصاب را در خانۀ دوستانش در این شهر بگذراند. او می گوید مجبور است هر روز خود را به دفتر کارش در ادارۀ مالی بروکسل برساند و این اعتصاب وی را کاملا فلج کرده است.

بنا به اعلام اتحادیۀ راه آهن بلژیک کارکنان فرانسه زبان این کشور مشارکت خود در این اعتصاب را اعلام کرده اند و قرار است ار ساعت ۲۲ سه شنبه شب آغاز شود. بیش از ۳۰ درصد از کارکنان راه آهن بلژیک تا سال ۲۰۱۹ بازنشسته می شوند و این اعتصاب در پی عدم موافقت دولت برای استخدام نیروی جوان و جایگزین برگزار می شود.

وزیر ترابری بلژیک گفته است در برابر این اعتصاب «برنامه های استراتژیک» برای اصلاحات را کنار نخواهد گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب در خطوط راه آهن بلژیک

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

سالگرد درگذشت مهسا امینی؛ ایرانیان معترض در سراسر دنیا دست به راهپیمایی زدند