Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارکنان راه آهن بلژیک اعتصاب می کنند

کارکنان راه آهن بلژیک اعتصاب می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارکنان راه آهن بلژیک از روز چهارشنبه دست به اعتصاب دو روزه می زنند. بنا به اعلام اتحادیۀ کارکنان راه آهن این کشور، این اعتصاب در سراسر بلژیک برگزار

آگهی

کارکنان راه آهن بلژیک از روز چهارشنبه دست به اعتصاب دو روزه می زنند. بنا به اعلام اتحادیۀ کارکنان راه آهن این کشور، این اعتصاب در سراسر بلژیک برگزار و قطارهای تالیس و یورواستار را نیز شامل می شود. علاوه بر داخل بلژیک، حرکت قطارهایی که به سمت آمستردام و فرانکفورت عزیمت می کنند نیز مختل خواهند شد.

یک شهروند بروکسل می گوید روزهای زیادی از مرخصی سال گذشته خود را ذخیره کرده تا بتواند در روزهای این اعتصاب که از پیش نیز اعلام شده بود، در خانه بماند اما نگران این است که روزهای مرخصی اش جوابگوی روزهای اعتصاب نباشد.

شهروند دیگری نیز می گوید برای اینکه بتواند خود را به محل کار خود در بروکسل برساند تصمیم گرفته روزهای اعتصاب را در خانۀ دوستانش در این شهر بگذراند. او می گوید مجبور است هر روز خود را به دفتر کارش در ادارۀ مالی بروکسل برساند و این اعتصاب وی را کاملا فلج کرده است.

بنا به اعلام اتحادیۀ راه آهن بلژیک کارکنان فرانسه زبان این کشور مشارکت خود در این اعتصاب را اعلام کرده اند و قرار است ار ساعت ۲۲ سه شنبه شب آغاز شود. بیش از ۳۰ درصد از کارکنان راه آهن بلژیک تا سال ۲۰۱۹ بازنشسته می شوند و این اعتصاب در پی عدم موافقت دولت برای استخدام نیروی جوان و جایگزین برگزار می شود.

وزیر ترابری بلژیک گفته است در برابر این اعتصاب «برنامه های استراتژیک» برای اصلاحات را کنار نخواهد گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب در خطوط راه آهن بلژیک

یورو ۲۰۲۴؛ ترکیه بازنده محض مقابل پرتغال، بلژیک با پیروزی به صعود امیدوار شد

شکست لیبرال‌ها و صعود راست‌گرایان در بلژیک؛ نخست وزیر استعفا داد