اوباما برای کنترل مالکیت سلاح در آمریکا بطور یکجانبه دست به کار می شود

اوباما برای کنترل مالکیت سلاح در آمریکا بطور یکجانبه دست به کار می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید در چارچوب اختیارات قانونی اش با هدف تشدید قوانین مربوط به مالکیت سلاح به یک رشته اقدامات اجرایی دست می زند

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید در چارچوب اختیارات قانونی اش با هدف تشدید قوانین مربوط به مالکیت سلاح به یک رشته اقدامات اجرایی دست می زند.

آقای اوباما در گفت و گو با خبرنگاران گفته که طی روزهای آینده این اقدامات اعلام خواهد شد. او پیشتر گفته بود که در دیدار با لرتا لینچ، دادستان کل کشور در خصوص تدابیر کنترل کننده مالکیت سلاح مشورت می کند.

رئیس جمهوری آمریکا تاکنون بارها با تاکید بر ضرورت سختگیری های بیشتر در زمینه مالکیت و حمل سلاح خواستار حمایت و همراهی کنگره این کشور شده بود. ناامیدی رئیس جمهوری آمریکا از کنگره وی را به اقدامی یکجانبه واداشته است.

آقای اوباما با اذعان به انتقادهای مطرح از سوی جمهوریخواهان گفت: «باید خیلی شفاف بود. مسلما این اقدام به تمام جرائم خشن پایان نمی دهد و جلوی تیراندازی های گروهی را در این کشور نمی گیرد و مانع از دستیابی تمام مجرمان به سلاح نمی شود. این اقدام بطور بالقوه زندگی عده ای را نجات خواهد داد و رنج و غم خانواده ها را کاهش خواهد داد.»

اشاره آقای اوباما در این اظهارات به خواسته های والدین، معلمان و دانش آموزانی است که در انتظار انجام اقداماتی در این زمینه اند.

بحث ها در باره ممنوعیت مالکیت سلاح در آمریکا آخرین بار پس از حادثه تیراندازی در سن برناردینو در کالیفرنیا بالا گرفت.

در این حادثه که یک ماه پیش و در حمله مسلحانه یک زوج به یک مجتمع بهزیستی رخ داد ۱۶ تن کشته و ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند

سنتکام: ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا یک «پهپاد ایرانی» را رهگیری کرد

ایالات متحده ماه آینده پس از ۵۰ سال به کره ماه بازمی‌گردد