Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«وینگ سوئت» ورزشی خطرناک، اما پر هیجان

«وینگ سوئت» ورزشی خطرناک، اما پر هیجان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ورزش پر هیجان و خطرناک «وینگ سوئت فلایینگ (Wingsuit flying)» روز به روز با استقبال بیشتری روبرو می شود. مت گردیس، یکی از مربیان این رشته درباره مراحل

آگهی

ورزش پر هیجان و خطرناک «وینگ سوئت فلایینگ (Wingsuit flying)» روز به روز با استقبال بیشتری روبرو می شود.

مت گردیس، یکی از مربیان این رشته درباره مراحل آماده سازی ورزشکاران گفت: «افرادی که به نوک قله می روند و این ورزش را انجام می دهند حدود یک سال تمرین می کنند. با فضای آسمان، چتربازی، حرکت در لباس مخصوص این رشته و پرواز با آن آشنا می شوند. یادگیری این آموزش ها زمانبر است و علاقه می خواهد.»

این ورزش مخالفان خودش را هم دارد. آنها معتقدند که حتی اگر افراد تمام موارد ایمنی را رعایت کنند و احتیاط را سرلوحه کار خود قرار دهند باز هم امکان زیادی برای وقوع حوادث ناگوار وجود دارد.

برونو دورآ، پزشک بخش اورژانس اظهار داشت: «زمان در حال تغییر
است و به تبع آن تغییراتی هم در ورزش های خطرناک رخ می دهد. حتی افرادی که احتیاط می کنند خوش اقبال نبودند و دچار سانحه شدند. در دیگر ورزش هایی که در فضای باز انجام می گیرد، مانند کوهنوردی شاهد افزایش آدرنالین ورزشکاران هستیم. این امر موجب می شود تا آنها به استقبال خطر بروند و در نتیجه دچار حادثه شوند. البته ما درباره آنها قضاوت نمی کنیم.»

نخستین حادثه مرگبار در این رشته در سال ۱۹۸۱ میلادی رخ داده است. از آن زمان تاکنون ۲۷۶ ورزشکار جان خود را از دست دادند. با این وجود تمایل جوانان به شور و هیجان موجب می شود خطر را نادیده بگیرند و دل به آسمان بزنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها