چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره

چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر کره شمالی می گوید آماده است تا بر سر «صلح و آشتی» در شبه جزیره کره به گفت و گو بنشیند. کیم جونگ اون بدون اشاره مستقیم به کره جنوبی و آمریکا این

آگهی

رهبر کره شمالی می گوید آماده است تا بر سر «صلح و آشتی» در شبه جزیره کره به گفت و گو بنشیند. کیم جونگ اون بدون اشاره مستقیم به کره جنوبی و آمریکا این اظهارات را در یک نطق تلویزیونی و به مناسبت سال نو میلادی ایراد کرد.

رهبر کره شمالی با انتقاد از نقش کره جنوبی در افزایش بی اعتمادی گفت: «مقام های کره جنوبی بطور یک جانبه در زمینه اتحاد دو کره به افزایش بی اعتمادی اقدام کرده اند و در نتیجه گفت و گوهای دو کره و روابط طرفین گامی به عقب بوده است.»

در همین حال کیم جونگ اون از ادامه برنامه تقویت توان نظامی و هسته ای کشورش سخن گفت و افزود: «اگر مهاجمان و آتش افروزان حتی اندکی به ما آسیب بزنند٬ ما آن را نخواهیم پذیرفت و قاطعانه به آن پاسخ خواهیم داد و همچون جنگی مقدس در راه برقراری عدالت و اتحاد، بی رحمانه با آن برخورد خواهیم کرد.»

رهبر کره شمالی در سخنانش همچنین بر بهبود ساختار اقتصادی به منظور افزایش خودکفایی و ارتقاء سطح زندگی مردم کشورش تاکید کرد.

تنش ها میان سئول و پیونگ یانگ سال گذشته و در پی کشته شدن سربازان کره شمالی در مرز دو کره بالا گرفت و مذاکرات بر سر کاستن از این اختلافات تا آخرین روزهای سال گذشته میلادی به نتیجه نرسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش‌های چین و ایالات متحده چه تاثیری بر بازارهای جهانی گذاشته است؟

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟