Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره

چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر کره شمالی می گوید آماده است تا بر سر «صلح و آشتی» در شبه جزیره کره به گفت و گو بنشیند. کیم جونگ اون بدون اشاره مستقیم به کره جنوبی و آمریکا این

آگهی

رهبر کره شمالی می گوید آماده است تا بر سر «صلح و آشتی» در شبه جزیره کره به گفت و گو بنشیند. کیم جونگ اون بدون اشاره مستقیم به کره جنوبی و آمریکا این اظهارات را در یک نطق تلویزیونی و به مناسبت سال نو میلادی ایراد کرد.

رهبر کره شمالی با انتقاد از نقش کره جنوبی در افزایش بی اعتمادی گفت: «مقام های کره جنوبی بطور یک جانبه در زمینه اتحاد دو کره به افزایش بی اعتمادی اقدام کرده اند و در نتیجه گفت و گوهای دو کره و روابط طرفین گامی به عقب بوده است.»

در همین حال کیم جونگ اون از ادامه برنامه تقویت توان نظامی و هسته ای کشورش سخن گفت و افزود: «اگر مهاجمان و آتش افروزان حتی اندکی به ما آسیب بزنند٬ ما آن را نخواهیم پذیرفت و قاطعانه به آن پاسخ خواهیم داد و همچون جنگی مقدس در راه برقراری عدالت و اتحاد، بی رحمانه با آن برخورد خواهیم کرد.»

رهبر کره شمالی در سخنانش همچنین بر بهبود ساختار اقتصادی به منظور افزایش خودکفایی و ارتقاء سطح زندگی مردم کشورش تاکید کرد.

تنش ها میان سئول و پیونگ یانگ سال گذشته و در پی کشته شدن سربازان کره شمالی در مرز دو کره بالا گرفت و مذاکرات بر سر کاستن از این اختلافات تا آخرین روزهای سال گذشته میلادی به نتیجه نرسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی

فرش قرمز برای پوتین در کره شمالی؛ استقبال ویژه کیم جونگ اون و هدایایی که دو رهبر به یکدیگر دادند

نخستین سفر پوتین به کره شمالی پس از ۲۴ سال؛ رهبران «پیمان صلح‌آمیز و دفاعی» امضا کردند