در خبرها آمده بود...بابانوئل، پلیس مخفی ترکیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در خبرها آمده بود...بابانوئل، پلیس مخفی ترکیه

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

بابانوئل به کمک پلیس مخفی ترکیه می آید

پلیس ترکیه دست به ابتکار جدیدی برای ماموریتهای مخفی خود زده است. به گزارش روزنامه حریت نیروهای پلیس مخفی ترکیه لباس بابانوئل را بر تن کردند و در گشت زنیهای شب سال نو در مکانهای شلوغ شهر به طور مخفیانه اوضاع را زیر نظر گرفتند. در شب سال نوی میلادی بیش از پانزده هزار مامور مخفی پلیس با لباس شخصی در میان مردم حضور داشتند تا به برقراری امنیت کمک کنند.

اولین تجربه مواجهه با دنیای سه بعدی برای مادربزرگ آلمانی

مارک نات، کاربر جوان یوتیوب به مادربزرگ ۸۸ ساله اش پیشنهاد کرد که به طور مجازی و با استفاده از تکنولوژی سه بعدی سوار شدن بر ترن هوایی را تجربه کند. او سپس از واکنشهای مادربزرگش فیلمبرداری کرد و نتیجه را منتشر کرد:

محافظت موتورسواران در بریتانیا از سیل زدگان در برابر غارت

سیل زدگان بریتانیایی که از سیل ویرانگر این کشور در امان مانده اند حالا با مشکل جدیدی روبرو هستند که ارتباطی با طبیعت ندارد. اموال مردم از منزل و مغازه هایشان غارت می شود و حالا باشگاه موتورسواران شهر به کمک نیروهای پلیس آمده است. یکی از اعضای این باشگاه به روزنامه گاردین می گوید: «ما نمی خواهیم کسی را بترسانیم. حضور ما فقط برای جلوگیری از اقدام کسانی است که می خواهند صاحب چیزی شوند که به آنها تعلق ندارد.»

جشن نور در آتن

رهگذران در مقابل ساختمان شهرداری آتن با دیدن رقص نور سه بعدی بر روی این ساختمان شگفت زده شدند. این رقص نور، بخشی از جشنهای تدارک دیده شده برای سال نو در شهر آتن است که موضوع همه آنها نور است. برگزارکنندگان این جشنها تلاش می کنند که با استفاده از فناوریهای روز، پلی بین گذشته و آینده بزنند.

الماس در «کیک پادشاه» فرانسوی

دو شیرینی پز در شهر نانسی فرانسه می گویند که مشتریان خوش شانس کیکهای مخصوص آنها می توانند صاحب الماس شوند. این دو شیرینی پز دو شیء الماس مانند را در هشتصد کیک موسوم به «کیک پادشاه» مخفی کرده اند و مشتریان خوش شانسی که بتوانند این اشیاء را پیدا کنند می توانند با مراجعه به این شیرینی پزی یک الماس به ارزش حدود ششصد یورو دریافت کنند. قیمت هر کدام از این کیکها دوازده یورو است.

منبع اخبار و خبرهای جالب بیشتر

naftemporiki.gr

independent.co.uk

sudouest.fr/

unilad.co.uk

the Guardian

20 Minutes