Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش سوریه و گروههای مسلح بر سر تصاحب شهر «شیخ مسکین» می جنگند

ارتش سوریه و گروههای مسلح بر سر تصاحب شهر «شیخ مسکین» می جنگند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبردهای سنگین میان گروههای مسلح و ارتش سوریه در اطراف شهر «شیخ مسکین» که از روز دوشنبه آغاز شده، هنوز ادامه دارد و فرماندهان ارتش می گویند توانسته

آگهی

نبردهای سنگین میان گروههای مسلح و ارتش سوریه در اطراف شهر «شیخ مسکین» که از روز دوشنبه آغاز شده، هنوز ادامه دارد و فرماندهان ارتش می گویند توانسته اند در این منطقه پیشرویهایی به دست آورند. حزب الله لبنان و جنگنده های روسی نیز در این عملیات در کنار نیروهای دولتی سوریه مشارکت دارند.

به گزارش منابع دولتی، ارتش در جریان این عملیات توانسته بخش هایی از شمال این شهر و همچنین یک پایگاه نظامی به نام «بریگاد ۸۲» را که در شمال درعا قرار دارد از گروههای مسلح پس بگیرد. این پایگاه از یکسال پیش به تصرف این گروهها درآمده بود.

درعا نیز صحنۀ نبردهایی میان نیروهای دولتی و مردان مسلح گروههایی مانند جبهۀ النصره و ارتش آزادیبخش سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نبردها با پیوستن اعضای دیگر گروههای مسلح برای تقویت جبهۀ مخالفان شدت یافته و همین امر پیشروی ارتش سوریه را کند کرده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید در نتیجۀ این درگیری ها چندین نفر از دو طرف کشته شده اند. به گزارش این نهاد سوری، یکی از فرماندهان جبهۀ النصره، شاخۀ القاعده در سوریه نیز در این نبردها کشته شده است.

به موازات این نبردها که در نزدیکی دمشق جریان دارد، ارتش سوریه موفق شده است منطقه ای به نام «مهین» در شرق استان حمص را از داعش پس بگیرد. همزمان، جنگنده های روسیه نیز مواضع این گروه را در این استان بمباران کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه وارد منطقه استراتژیک شیخ مسکین در استان درعا شد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد