Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توافق بلژیک و هلند بر سر معاوضه سرزمین

توافق بلژیک و هلند بر سر معاوضه سرزمین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقام های دو کشور بلژیک و هلند از توافق بر سر معاوضه سرزمین برای پایان بخشیدن به کشمکش های تاریخی و مشکلات قانونی ایجاد شده میان دو کشور خبر دادند. بر

آگهی

مقام های دو کشور بلژیک و هلند از توافق بر سر معاوضه سرزمین برای پایان بخشیدن به کشمکش های تاریخی و مشکلات قانونی ایجاد شده میان دو کشور خبر دادند.

بر اساس این توافق، بلژیک منطقه ای در کنار رودخانه میوز را به هلند واگذار خواهد کرد و در عوض، هلند نیز بخش کوچکی در این منطقه را به بلژیک خواهد سپرد.

این معاوضه سرزمین که مرزی جدیدی میان دو کشور ایجاد خواهد کرد، در زمانی نامشخص در سال ۲۰۱۶ میلادی انجام می گیرد. این توافق برای اجرایی شدن باید به تصویب پارلمان های دو کشور برسد.

منطقه معاوضه شده اگرچه تاکنون جزیی از خاک بلژیک بوده اما طی سالها تغییرات جریان آب در رودخانه میوز این منطقه را همانند شبه جزیره ای به هلند وصل کرده است. همین امر مشکلاتی را برای پلیس بلژیک جهت دسترسی آسان به محل ایجاد کرده است.

ژان فرانسوا دوشس، رئیس پلیس منطقه جنوب میوز در بلژیک با اشاره به خاطره ای می گوید: «روزی عابران پیاده در محل یک جسد بی سر یافتند و مسئولان هلند را از این اتفاق آگاه کردند و گفتند که این جسد در بخش مربوط به بلژیک یافته شده است. بنابراین ما مجبور بودیم با قایق و تمامی چیزهایی که نیاز داشتیم، پزشک مخصوص و نیز دادستان به آنجا برویم که این واقعا کار ساده ای نبود.»

شرایط طبیعی منطقه و عدم دسترسی سریع پلیس، این منطقه را به محلی برای قاچاق مواد مخدر و ارتکاب دیگر جرایم تبدیل کرده است.

تصویب این توافق می تواند به بیش از دو قرن مشکل مرزی میان دو کشور خاتمه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود

گرتا تونبرگ، فعال سرشناس سوئدی در اعتراض به تغییرات اقلیمی در هلند بازداشت شد

گروگانگیری در کلوب شبانه‌ای در هلند؛ گروگان‌ها آزاد شدند اما وضعیت فوق‌العاده همچنان ادامه دارد