Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران آلودگی هوا شهرهای ایتالیا را در برگرفته است

بحران آلودگی هوا شهرهای ایتالیا را در برگرفته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای ایتالیا که از دو اوایل ماه دسامبر آغاز شده به مرحله خطرناک رسیده است. مقامات شهرهایی مانند میلان و رم تردد خودروها را

آگهی

آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای ایتالیا که از دو اوایل ماه دسامبر آغاز شده به مرحله خطرناک رسیده است. مقامات شهرهایی مانند میلان و رم تردد خودروها را محدود کرده و برای تشویق شهروندان به استفاده از مترو و اتوبوس، بهای بلیط روزانه را به یک و نیم یورو کاهش داده اند.

استفانو چیافانی یکی از کارشناسان موسسۀ لگامبینته که در زمینۀ محیط زیست فعالیت می کند، در این باره می گوید: «متاسفانه و بر اساس نتایج مراکز کنترل آلودگی، شهرهای اصلی ایتالیا غیرقابل تنفس شده اند. در قانون اساسی حد نهایی آلودگی هوا ۳۵ روز در سال اعلام شده اما اکنون این حد بیشتر از سه ماه است که ادامه دارد. در میلان حتی میزان آلودگی چند برابر بیشتر از حد مجاز است و در رم هم این مزان بسیار بالاست. این مشکل تنها به شهرهای شمال پادانا یا رم محدود نمی شود.»

روز سه شنبه، ایتالیا نود و هشتمین روز آلودگی هوا سه برابر بیشتر از حد مجاز را پشت سرمی گذارد. سازمان هواشناسی این کشور نسبت به ادامۀ این وضعیت هشدار داده و با توجه به عدم بارش باران از وخیم تر شدن این آلودگی خبر داده است.

در شهرهای زیادی از جمله میلان، تردد خودروها تا روز چهارشنبه و از ساعات ۱۰ صبح تا چهار عصر ممنوع اعلام شده است. در رم نیز شهرداری این شهر تردد اتومبیل ها را به فراخور پلاک های آن ها به روزهای زوج و فرد تقسیم کرده است.

در ناپل نیز تنها به خودروهای اروپایی که با سیستم یورو چهار مطابقت داشته باشند، اجازه تردد داده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

تخم‌ریزی لاک‌پشت‌ها در فصل گردشگری؛ فعالان ایتالیایی برای محافظت از بچه‌لاک‌پشت‌ها بسیج شدند