Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تعداد جانباختگان طوفان در آمریکا به ۲۶ نفر رسید

تعداد جانباختگان طوفان در آمریکا به ۲۶ نفر رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طوفان، بارش شدید باران و وزش بادهای سهمگین در جنوب آمریکا تا کنون موجب مرگ دست کم ۲۶ نفر شده است. تنها در روز شنبه هشت نفر در شهر گارلند ایالت تگزاس

آگهی

طوفان، بارش شدید باران و وزش بادهای سهمگین در جنوب آمریکا تا کنون موجب مرگ دست کم ۲۶ نفر شده است.

تنها در روز شنبه هشت نفر در شهر گارلند ایالت تگزاس جان خود را از دست دادند. به گفته رسانه های محلی پنج تن از این افراد در بزرگراه جان سپردند و سه جسد نیز در اطراف شهر پیدا شده است. همچنین دهها نفر مجروح شده اند و چندین خانه نیز ویران شده است.

یکی از کسانی که شاهد تخریب خانه همسایه اش بود می گوید:«خیلی متاسفم. من معلمم، شاگردانم اینجا زندگی می کنند و الان خانه شان از بین رفته، خانه ما طوری نشده. باور نمی کنم. هیچ وقت تصور نمی کردم شاهد چنین اتفاقی باشم. مثل کابوس است.»

یکی دیگر از قربانیان می گوید: «صدای مهیبی مانند صدای حرکت قطار داشت. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. ما و همسایه ها به سمت پناهگاههایی که در خانه داریم رفتیم، پانزده ثانیه بعد طوفان تمام شد.»

در ایالت می سی سی پی دست کم ده نفر جان خود را از دست داده اند. از جمله یک کودک هفت ساله در اثر واژگونی خودرو کشته شده است. در تنسی شش نفر کشته شده اند. همچنین در پنج ایالت آلاباما، تنسی، آرکانزاس، تگزاس و می سی سی پی وضعیت اضطراری اعلام شده است. به گفته مرکز هواشناسی آمریکا، گرمای شدید هوا از جمله مهمترین دلایل طوفان های روزهای اخیر در جنوب این کشور است. وقوع طوفان در این منطقه به ویژه در فصل بهار غیرمنتظره نیست، اما در فصل زمستان اتفاقی نادر به شمار می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش تلفات طوفان «ایان»؛ بایدن: تخریب در فلوریدا یکی از بدترین‌ها در تاریخ آمریکاست

افزایش شمار قربانیان طوفان در آمریکا

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد