دستگیری های گسترده در پیوند با یک پرونده فساد دولتی در صربستان

دستگیری های گسترده در پیوند با یک پرونده فساد دولتی در صربستان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها تن از مسئولان پیشین صربستان دستگیر شدند. پلیس صربستان در واپسین ساعات شنبه شب و نخستین ساعات بامداد یکشنبه ۷۹ نفر از جمله وزیر پیشین بازرگانی ،

آگهی

ده ها تن از مسئولان پیشین صربستان دستگیر شدند. پلیس صربستان در واپسین ساعات شنبه شب و نخستین ساعات بامداد یکشنبه ۷۹ نفر از جمله وزیر پیشین بازرگانی ، مدیر پیشین سازمان مبارزه با فساد، یک شهردار و یکی از تجار بنام کشور را در پیوند با یک پرونده فساد ۱۰۰ میلیون یورویی بازداشت کرد.

نبویسا استفانوویچ، وزیر کشور صربستان گفت: «اتهامات جنایی بر ضد افراد دستگیر شده مطرح است زیرا موارد مشکوکی در زمینه پولشویی، اختلاس، جعل اسناد، صدور گواهی های تقلبی، سوء استفاده از مقام، رشوه و تقلب در مناقصه از سال ۲۰۰۴ تا کنون دیده می شود.»

بیشتر متهمان از اعضا اپوزیسیون سیاسی در این کشور، یعنی حزب دموکراتیک هستند. نام «اسلوبودان میلوساولیه ویچ»، وزیر پیشین کشاورزی و عضو ارشد حزب اپوزیسیون به همراه چندین تن از کارکنان وزارتخانه اش، مدیران چند شرکت معروف دولتی و نیز چند شهردار در میان متهمان این پرونده به چشم می خورد. رهبران اپوزیسیون صربستان از این حرکت دولت به شدت انتقاد کرده اند.

صربستان یکی از کشورهای اروپایی است که با بیشترین میزان فساد مالی و اداری روبروست و برای پیشبرد گفتگوهای خود با اتحادیه اروپا نیاز به مبارزه با فساد داخلی دارد.

در ماه ژوئن نیز ده ها مأمور پلیس و گمرک صربستان در پیوند با یک پرونده فساد دستگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری صربستان «برای به تعویض انداختن عادی‌سازی روابط با کوزوو» پارلمان را منحل کرد

پایان فراخوان تحویل سلاح در صربستان؛ بیش از ۱۰۰ هزار قبضه سلاح تحویل مقام‌های پلیس شد

جنبش اعتراضی در صربستان علیه ترویج خشونت در تلویزیون