Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«تفاهم اولیه» روسیه و قطر درباره مخالفان بشار اسد

«تفاهم اولیه» روسیه و قطر درباره مخالفان بشار اسد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران امور خارجه روسیه و قطر می گویند که درباره نحوه تعامل گروه های مخالف دولت سوریه و مشارکت آنها در گفتگوهای صلح به تفاهم رسیده اند. سرگی لاوروف و

آگهی

وزیران امور خارجه روسیه و قطر می گویند که درباره نحوه تعامل گروه های مخالف دولت سوریه و مشارکت آنها در گفتگوهای صلح به تفاهم رسیده اند.

سرگی لاوروف و خالد العطیه در نشست خبری مشترکی که پس از دیدار با یکدیگر در مسکو برگزار کردند اعلام کردند که تلاش خواهند کرد تا گروه های مختلف مخالف بشار اسد را به گفتگو ترغیب کنند.

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: «در پایان نشست امروز، من و وزیر امور خارجه قطر به درک مشترکی رسیدیم. به درک مشترک درباره این که چطور می توانیم کمک کنیم تا مخالفان بتوانند به طور یک واحد مشخص شکل بگیرند تا گفتگوهای صلح در سوریه موثرتر صورت بگیرد. من نمی خواهم درباره جزییات صحبت کنم اما این تفاهم حاصل شد.»

دولت روسیه حامی دولت سوریه به رهبری بشار اسد است، در حالی که دولت قطر حامی مخالفان او است.

خالد العطیه، وزیر امور خارجه قطر گفت: «درباره گروه های مختلف مخالفان دولت سوریه می خواهم بگویم که ما مخالف طبقه بندی آنها هستیم. مهم ترین نکته فهمیدن این مساله است که چرا آنها دست به سلاح برده اند.»

وزیر امور خارجه روسیه گفت که اختلاف نظر کشورش و قطر درباره سرنوشت بشار اسد همچنان پا بر جا است.

مخالفان بشار اسد با انتشار این تصاویر در اینترنت نیروی هوایی روسیه را متهم کرده اند که تجهیزات پزشکی را در حلب بمباران کرده است. به گفته مخالفان دولت سوریه، در این حمله هوایی یازده نفر کشته شده اند. اصالت این تصاویر که در اینترنت منتشر شده اند توسط منابع مستقل تایید نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد

ادامه تصرفات روسیه در خاک اوکراین؛ نیروهای پوتین آتش جنگ را بر جبهه‌های شرقی متمرکز کردند