Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رآکتور هسته ای «دوئل ۳» بلژیک به دلیل نشت آب تعطیل شد

رآکتور هسته ای «دوئل ۳» بلژیک به دلیل نشت آب تعطیل شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فعالیت رآکتور هسته ای «دوئل ۳» در شمال بلژیک به دلیل نشت آب در ژنراتور بار دیگر بطور موقت متوقف شد. پیش از این نیز برای مدت ۲۱ ماه کار این راکتور

آگهی

فعالیت رآکتور هسته ای «دوئل ۳» در شمال بلژیک به دلیل نشت آب در ژنراتور بار دیگر بطور موقت متوقف شد. پیش از این نیز برای مدت ۲۱ ماه کار این راکتور برای انجام تعمیرات متوقف شده بود و تنها چهار روز از راه اندازی مجدد آن می گذشت.

آن سوفی هوگه، سخنگوی شرکت تولید انرژی «الکترابل» بلژیک می گوید: «در حدود ساعت یک صبح، ما با نشت مقدار کمی آب در لوله ای در بخش غیرهسته ای نیروگاه مواجه شدیم. به همین دلیل تیم حاضر در این مرکز فعالیت نیروگاه را متوقف کرد تا بتواند تحقیقات کاملی را انجام داده و برای تعمیرات لازم اقدام کند. این کار طی چند روز انجام می شود و پس از آن نیروگاه بار دیگر آغاز به کار می کند اما اکنون کار در مرحله تحقیق است.»

این دومین حادثه از این دست، در مدتی کمتر از یک هفته در بلژیک است. پیش از این نیز آتش سوزی کوچکی در نیروگاه هسته ای تیانژ در جنوب شرق این کشور روی داد.

بیش از چهل سال از عمر این نیروگاهها می گذرد و گروههای طرفدار محیط زیست بارها خواستار توقف فعالیتشان شده بودند. آنها معتقدند که ادامه فعالیت این نیروگاهها زندگی ساکنان بلژیک، آلمان و هلند را به خطر می اندازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان: دو کشور چه سودی از این کار می‌برند؟

نخستین قانون کار جهان برای روسپی‌گری؛ آیا بلژیک نگاه اروپا به کارگران جنسی را عوض می‌کند؟

توافق اصولی اتحادیه اروپا برای استفاده از «سود» دارایی‌ روسیه؛ اوکراین مصادره «اصل پول» را می‌خواهد