Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زنگ هشدار آلودگی هوا در چند شهر بزرگ جهان

زنگ هشدار آلودگی هوا در چند شهر بزرگ جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلودگی هوا در چندین کشور، بویژه در چین به سطح هشدار رسیده است. دست کم در ۱۰ شهر بزرگ و یک شهرستان این کشور هشدار وضعیت قرمز آلودگی اعلام شده است

آگهی

آلودگی هوا در چندین کشور، بویژه در چین به سطح هشدار رسیده است. دست کم در ۱۰ شهر بزرگ و یک شهرستان این کشور هشدار وضعیت قرمز آلودگی اعلام شده است.

پکن، پایتخت از جمله شهرهایی است که بعلت آلودگی هوا در وضعیت قرمز به سر می برد. هوای ناسالم باعث تعطیلی مدارس شده است. دانش آموزان و آموزگاران امیدوارند که وضعیت آلودگی هوا بهتر شود و دانش آموزان هم بتوانند به کلاسهای درس بازگردند.

وضعیت آلودگی هوا در شهر سینسیانگ چین هم خطرناک اعلام شده است. گفته می شود غلظت آلاینده ها سی برابر بیشتر از میزان استاندارد سازمان جهانی بهداشت است.

تهران هم از دیگر کلانشهرهای جهان است که بدلیل میزان بالای آلودگی هوا از هفته گذشته وارد وضعیت قرمز شده است. غلظت ذرات معلق در هوای تهران ۷ برابر حد استاندارد سازمان جهانی بهداشت است. آمار مرگ و میر ناشی از افزایش آلودگی هوا در تهران بشدت بالا رفته است. همه مدارس تهران و همینطور بعضی شهرهای اطراف از جمله کرج، مرکز استان البرز نیز بعلت ادامه آلودگی هوا به مدت سه روز در این هفته تعطیل بود.

زنگ هشدار آلودگی هوا در چند شهر اروپایی نیز به صدا درآمده است. شهرداری میلان در شمال ایتالیا تصمیم گرفته برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا، تردد خودروهای شخصی و موتورسیکلتها را از روز ۲۸ دسامبر، از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ عصر، به مدت سه روز ممنوع اعلام کند.

طرح محدودیت تردد خوردوها در پایتخت ایتالیا هم اجرا می شود. مقامات رم تصمیم گرفته اند برای جلوگیری از افزایش غلظت آلودگی هوا در این شهر، استفاده از وسایل نقیله را در روزهای ۲۸ و ۲۹ دسامبر ممنوع اعلام کنند. طرح تردد زوج و فرد خودروها از جمله اقداماتی است که در این شهر اجرا می شود.

شورای شهر مادرید در اسپانیا هم برای کاهش آلودگی هوا، محدودیتهایی را برای استفاده از خودروها در نظر گرفته است.

افزایش آلاینده ها و رسیدن آن به سطح هشدار، مدارس سارایوو، پایتخت بوسنی و هرزگوین را هم به تعطیلی کشانده است. به شهروندان سارایوو توصیه کرده از ماسکهای مخصوص استفاده کنند. این ماسکها در حال حاضر بطور رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش میزان تغییرات آب و هوایی به کمک فناوریهای نوین

تله پکن برای واشنگتن؛ چین چگونه بدون شلیک حتی یک گلوله می‌تواند تایوان را به زیر سلطه خود در آورد

سایه بریکس بر هژمونی آمریکا در شرق با دیپلماسی چینی و روسی