Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیروزی و شکست در دو جبهه برای نیروهای داعش

پیروزی و شکست در دو جبهه برای نیروهای داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنگجویان گروه موسوم به خلافت اسلامی گرچه در عراق در حال عقب نشینی از مناطق تحت کنترل خود هستند اما در جبهه ای دیگر در کشور همسایه به پیشروی های خود

آگهی

جنگجویان گروه موسوم به خلافت اسلامی گرچه در عراق در حال عقب نشینی از مناطق تحت کنترل خود هستند اما در جبهه ای دیگر در کشور همسایه به پیشروی های خود ادامه می دهند.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد نیروهای داعش در پی عملیاتی که بیست و شش کشته در میان نیروهای هواردار دولت بر جای گذاشت، یک منطقه صنعتی در شهر دیرالزور واقع در استانی به همین نام در شرق سوریه را به تصرف خود درآورده اند.

شبه نظامیان داعش ازسال ۲۰۱۳ کنترل بخش عمده ای از این استان نفت خیز را که نیمی از مرکز آن همچنان در دست نیروهای دولتی است، در اختیار دارند.

از سوی دیگر تصاویری که به تازگی در اختیار رسانه ها قرار گرفته از دو حمله هوایی پیاپی نیروهای ائتلاف بین المللی بر ضد مواضع داعش در نزدیکی شهر موصل حکایت دارد. به گفته وزارت دفاع آمریکا این حملات روز بیستم دسامبر و به فاصله ده تا پانزده دقیقه از یکدیگر، با هدف تضعیف هر چه بیشتر و کاستن از توان نظامی نیروهای داعش در موصل انجام شده است. گفته می شود در این حملات که محل سکونت یکی از فرماندهان محلی داعش و فرزندش نیز هدف قرار گرفته است، بیست تن از جمله دوازده غیرنظامی کشته شده اند. داعش از سال گذشته کنترل موصل، دومین شهر بزرگ عراق را در دست دارد.

اما در رمادی دیگر شهر عراق، نیروهای ارتش که از سه روز پیش عملیات بازپس گیری مرکز استان انبار را آغاز کرده اند همچنان در مرکز این شهر به پیشروی و عقب راندن جنگجویان داعش ادامه می دهند. بر اساس آخرین گزارش ها، درگیری میان ارتش عراق و شبه نظامیان گروه داعش در اطراف مقر سابق استانداری این شهر که در یکصد کیلومتری بغداد پایتخت عراق واقع شده، به شدت ادامه دارد.

تصرف ساختمان سابق استانداری شهر رمادی توسط نیروهای ارتش عراق مرحله بسیار تعیین کننده ای در علمیات بازپسگیری این شهر تلقی می شود که از ماه مه تحت کنترل نیروهای گروه خلافت اسلامی قرار گرفته است. پیروزی در این عملیات همچنین می تواند اعتبار خدشه دار شده ارتش عراق را پس از شکست های تحقیر آمیز در سال گذشته تا حدودی ترمیم کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش عراق: بازپس گیری کامل «رمادی» چند روز زمان می برد

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد