Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

علی لاریجانی: انتقاد از سیاست اقتصادی و تمجید از سیاست منطقه ای ایران

علی لاریجانی: انتقاد از سیاست اقتصادی و تمجید از سیاست منطقه ای ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در سفر به قم برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورا، شرایط کنونی منطقه خاورمیانه را بسیار ویژه و استثنایی خواند و گفت که هیچ دوره‌ای مصاف ایران در این حوزه‌ها چند وجهی نبوده است.

آقای لاریجانی در ادامه با کنایه ای به کشور ترکیه گفت: بعضی از کشورهای منطقه برای زنده کردن امپراتوری‌های گذشته خود تلاش می کنند که این کشورها باید بدانند دوره امپراتوری‌گری به سر رسیده است.

رئیس مجلس ایران با بیان اینکه این موضوع، تفکری واهی است، در عین حال تاکید کرد که این گونه سیاست‌ها هزینه‌های بسیاری برای منطقه به دنبال دارد.

آقای لاریجانی افزود: البته ایران در عرصه بین‌الملل و منطقه بسیار داهیانه عمل کرده است، اما در بخش اقتصاد ما به علت سوءمدیریت،‌ اعمال تحریم‌ها و نواقص ساختاری دچار مشکلاتی هستیم، از این‌رو در ۳۶ سال انقلاب اسلامی شاهدیم که همواره تورم در کشور دو رقمی بوده و با اعمال تحریم‌ها این مسئله تشدید شده است.

رئیس مجلس ایران در بخش دیگری از سخنان خود با متهم کردن کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه به رفتاری دوگانه گفت که این کشورها علیه تروریسم ائتلاف کرده‌اند ولی در پنهان به آنها کمک می‌کنند.

کنایه علی لاریجانی به ترکیه در حالی است که چندی قبل رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از سیاست‌های منطقه‌ای ایران گفته بود که این سیاست‌ها به فرقه‌گرایی در سوریه دامن زده است.

ایران و ترکیه درباره سوریه اختلاف دارند، در حالی که جمهوری اسلامی از بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه حمایت می‌کند، ترکیه خواستار کناره‌گیری آقای اسد از قدرت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری «امرای داعش» مرتبط با انفجارهای کرمان خبر داد