درخواست از ساکنان کوهپایه‌های فرانسه: لذت اسکی را به گردشگران واگذار کنید

درخواست از ساکنان کوهپایه‌های فرانسه: لذت اسکی را به گردشگران واگذار کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرمای هوا و نبود برف کافی در استراحتگاههای زمستانی فرانسه باعث شده است که شهردار «سن مارتین دو بل وی»، یکی از این استراحتگاهها در دامنه کوههای آلپ در

آگهی

گرمای هوا و نبود برف کافی در استراحتگاه‌های زمستانی فرانسه باعث شده است که شهردار «سن مارتین دو بل وی»، یکی از این استراحتگاهها در دامنه کوههای آلپ در اقدامی غیرمتعارف، از ساکنان محلی درخواست کند که در ایام تعطیلات کریسمس چوبهای اسکی را کنار بگذارند و لذت اسکی در پیستهای نه چندان پوشیده از برف را به گردشگران واگذار کنند.

واکنش گردشگران به چنین خبری متفاوت بود.

یکی از آنها می گوید: «من چنین خواسته ای را اساسا خنده دار می بینم. مثل این است که از پاریسی ها بخواهیم در دوران کریسمس در کمربندی پاریس رانندگی نکنند و آن را در اختیار گردشگران بگذارند.»

دیگری می گوید: «اینجا برای همه، جا هست. درست است که محلی ها خیلی تند اسکی می کنند اما کارشان را خوب بلدند. بنابراین مشکلی پیش نمی آید.»

گردشگر سومی نیز می گوید: «ایده بدی نیست. بویژه آنکه ساکنان محلی در مقایسه با ما، امکانات و زمان بیشتری برای اسکی در اختیار دارند.»

عموم مردم ساکن کوه پایه ها با این درخواست مقامات موافقند چراکه حضور گردشگران در این مناطق برای همگان منافع مادی به همراه دارد. تنها در ناحیه «رون آلپ» در شرق فرانسه حضور گردشگران سالانه ۶.۵ میلیارد دلار درآمد عاید منطقه می کند.

پیشخدمت یک رستوران می گوید: «این ناحیه از این طریق درآمد کسب می کند. بنابراین می توان این فرصت را در اختیار گردشگران گذاشت.»

دیگری می گوید: «من برای اسکی کردن چهار یا پنج ماه فرصت دارم اما گردشگران تنها برای یک هفته اینجا هستند. بنابراین بهتر است آنها لذت ببرند.»

سال گذشته کشور فرانسه اولین مقصد اسکی بازان در جهان بود و توانست در این زمینه از ایالات متحده آمریکا و اتریش پیشی بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد

شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی ۲۰۲۳ فرانسه؛ از گردش مالی و پردرآمدترین بازیکنان راگبی چه می‌دانیم؟

پرش با چتر از بالای برج ایفل؛ بازدید از «نماد فرانسه» برای چندمین بار در این هفته مختل شد