Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

امدادگران دو نفر را هفتاد ساعت پس از رانش زمین در «شن جن» زنده یافتند

امدادگران دو نفر را هفتاد ساعت پس از رانش زمین در «شن جن» زنده یافتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات امدادرسانی شنژن از نجات دو نفر هفتاد ساعت پس از رانش زمین خبر می دهند. به گزارش منابع خبری چین، امدادگران توانستند این دو نفر را زنده از زیر

آگهی

مقامات امدادرسانی شنژن از نجات دو نفر هفتاد ساعت پس از رانش زمین خبر می دهند. به گزارش منابع خبری چین، امدادگران توانستند این دو نفر را زنده از زیر ویرانه های ناشی از این رانش زمین بیرون بکشند. این دو به بیمارستان منتقل شده اند و پزشکان می گویند وضعیت عمومی آنها تثبیت شده است.

رانش زمین در شنژن روز یکشنبه به وقوع پیوست و به گفتۀ مسئولان امداد رسانی این منطقه صنعتی دست کم ۸۰ نفر در میان گل و لای و ساختمان های دفن شده در زیر چندین متر خاک مفقود شده اند.

بیش از ۳۰۰۰ نیروی امدادرسانی و پلیس عملیات جستجو برای نجات ناپدیدشدگان در این رانش زمین را به عهده دارند.

این رانش زمین در نتیجۀ جاری شدن سیل در پی بارش باران به وقوع پیوسته و مساحتی به وسعت ۳۸ هکتار را در برگرفته است. خاکبرداری غیراستاندارد و انباشت حجم زیادی از خاک در یک کارگاه عظیم ساختمان سازی نیز به حجم گل و لای تولید شده افزوده و به گفتۀ مقامات این شهر علاوه بر خوابگاه بیش از ۸۰ کارگر، چندین ساختمان نیز در زیر دست کم ۱۰ متر گل و لای و خاک مدفون شده اند.

رانش زمین همچنین موجب تخریب یک خط لولۀ گاز شده و انفجاری را نیز در پی داشته است.

عدم رعایت نکات ایمنی بارها موجب حوادثی اینچنین در چین شده است که از آن جمله می توان به انفجارهای ناشی از ذخیرۀ آلاینده های سمی در کارخانه ای در شهر تیانجین اشاره کرد که موجب مرگ دست کم ۱۱۲ نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیرون آوردن جسد اولین قربانی رانش زمین در جنوب چین

رانش زمین در چین و ادامه عملیات امداد و نجات

جعل واقعیت با هوش مصنوعی؛ دختر اوکراینی چگونه در چین پرطرفدار شد؟