Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش عراق وارد رمادی، مرکز استان انبار شد

ارتش عراق وارد رمادی، مرکز استان انبار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش عراق روز سه شنبه و در ادامۀ عملیات نظامی علیه داعش وارد مرکز شهر رمادی، یکی از مهمترین شهرهای استان انبار در غرب این کشور شد. محاصرۀ این شهر از

آگهی

ارتش عراق روز سه شنبه و در ادامۀ عملیات نظامی علیه داعش وارد مرکز شهر رمادی، یکی از مهمترین شهرهای استان انبار در غرب این کشور شد. محاصرۀ این شهر از چند هفتۀ پیش آغاز شده بود.

این شهر که تنها ۱۰۰ کیلومتر با بغداد، پایتخت عراق فاصله دارد در ماه مه گذشته به تصرف گروه دولت اسلامی، داعش در آمده بود. سرویس های اطلاعاتی عراق پیش از آغاز این عملیات شمار اعضای داعش در مرکز شهر رمادی را بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر تخمین زده بودند.

به گفتۀ مقامات ارتش این کشور، نیروهای عراقی وارد رمادی شده و پاکسازی این شهر را از حضور اعضای داعش آغاز کرده اند. بازپس گیری این شهر به فاصلۀ یک ماه از آزادسازی شهر سنجار در شمال عراق ضربۀ دیگری به داعش محسوب می شود.

این عملیات از روز سه شنبه و در حمایت بمباران ائتلاف بین المللی سرکوب داعش آغاز شده است. ارتش عراق روز دوشنبه از ساکنان رمادی خواسته بود شهر را هرچه سریعتر ترک کنند.

علاوه بر شهر رمادی، منطقۀ خالدیه و در شرق این استان و روستاهایی در این استان نیز از داعش پس گرفته شده اند. به گفتۀ سخنگوی ارتش عراق، نیروهای شبه نظامی سنی از جمله مردان مسلح برخی از قبایل سنی در این منطقه نیز در این عملیات با ارتش عراق همکاری داشته اند.

خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق همزمان با علمیات آزادسازی رمادی اعلام کرده است ارتش این کشور پیشروی در مناطق تحت تصرف داعش و بازپس گیری این مناطق از این گروه تروریستی را ادامه خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد