Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیسر عالی سازمان ملل: عربستان مسئول کشتار غیرنظامیان در یمن است

کمیسر عالی سازمان ملل: عربستان مسئول کشتار غیرنظامیان در یمن است
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر، عربستان سعودی و همپیمانانش را مسئول کشتار غیر نظامیان در یمن دانست. وی با انتقاد از طرف های درگیر، حملات

آگهی

کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر، عربستان سعودی و همپیمانانش را مسئول کشتار غیر نظامیان در یمن دانست.

وی با انتقاد از طرف های درگیر، حملات هوایی عربستان و نیروهای ائتلاف را نامتناسب خواند گفت که این حملات زیرساخت های یمن را نابود کرده است.

کمیسر عالی سازمان ملل همچنین از شورای امنیت خواست تا از تمام توانش برای مهار حملات و رعایت اصول اولیه حقوق بشر دوستانه استفاده کند.

وی افزود: «با نگرانی هرچه تمام تر شاهد ادامه حملات زمینی و هوایی در مناطق با تراکم بالای جمعت غیرنظامی هستیم. همینطور زیرساخت ها به ویژه مدارس و بیمارستان ها توسط همه طرف های مخاصمه نابود می شوند، اما نقش حملات هوایی نیروهای ائتلاف بیشتر به نظر می رسد.»

به گفته سازمان ملل متحد از زمان آغاز حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان حدود شش هزار نفر از جمله سه هزار غیرنظامی و ششصد کودک در یمن کشته شده اند.

گزارش سازمان ملل همچنین نشان می دهد که هشتاد درصد از جمعیت بیست و یک میلیون نفری یمن به طور مستقیم قربانی جنگ شده اند. این گزارش می افزاید که یکی از بزرگترین فجایع انسانی در این کشور در حال شکل گیری است.

گروههای حقوق بشری از آمریکا، بریتانیا و سایر کشورهای غربی به دلیل فروش سلاح به عربستان انتقاد می کنند و می گویند که عربستان با همین سلاح ها یمن را مورد حمله قرار می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد

حمله موشکی حوثی‌های یمنی باعث آتش گرفتن یک کشتی باری در خلیج عدن شد

کشتی یونانی «توتور» در حمله شهپادی حوثی‌ها «خسارات شدیدی» دید