Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات عمومی اسپانیا و پایان سیستم دو حزبی در این کشور

انتخابات عمومی اسپانیا و پایان سیستم دو حزبی در این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتیجه انتخابات عمومی اسپانیا نشان دهنده پایان دوره حاکمیت دو حزبی در این کشوراست. بیش از سه دهه است که دو حزب مردمی و سوسیالیست در اسپانیا قدرت را در

آگهی

نتیجه انتخابات عمومی اسپانیا نشان دهنده پایان دوره حاکمیت دو حزبی در این کشوراست. بیش از سه دهه است که دو حزب مردمی و سوسیالیست در اسپانیا قدرت را در اختیار داشته اند.

حزب پودموس بیشترین آراء در کاتالونیا را به نام خود ثبت کرده و این در حالیست که حزب چپ در این منطقه تنها ۱۰ درصد کرسی های پارلمان را به دست آورده است

حزب سبزهای اسپانیا نیز با کسب ۱۲ کرسی در جمع حزب ائتلافی پیروز در انتخابات هستند.
ارنست اورتاسون، نماینده سبزهای پارلمان اروپا می گوید: «نتایج آرا نشان می دهد که پودموس و پابلو اگلسیاس به سمت تغییر قدرت سیاست در اسپانیا پیش می روند.»

حزب پودموس که از مخالفان سیاست های ریاضت اقتصادی است همراه با حزب لیبرال سیودادانوس با یکدیگر بیشترین آراء را به دست آروده اند این در حالیست که حزب محافظه کار مردمی در کاتالونیا اکثریت را از دست داده است.

رهبر حزب پودموس می گوید، «سیستم سیاسی اسپانیا هرگز مثل گذشته نخواهد شد.»

چپ های جدایی طلب کاتالونیا در این میان بهترین نتیجه انتخابات پارلمانی را طی یک دهه گذشته از آن خود کرده و از سه کرسی تعداد کرسی های کسب شده توسط این حزب تا ۹ کرسی افزایش یافته است.

عضو چپ های جدایی طلب کاتالونیا در پارلمان اروپا می گوید: «با پودموس گزینه می توند این باشد که پیروز های اصلی، احزابی هستند که خواهان جدایی از اسپانیا نیستند.»

حزب پودموس اگرچه با برپایی رفراندوم برای جدایی کاتالونیا از اسپانیا موافق است اما خواهان جدایی این منطقه از اسپانیا نیست.

حزب ملی گرای همگرایی کاتالونیا به رهبری آرتور مس، ۷ کرسی خود را در این انتخابات از دست داده است.

فرانچسکو هومس، کاندیدای حزب وابسته به حزب حاکم کاتالونیا می گوید: «شرایط بسیار سختی در اسپانیا پیش رو خواهد بود که باعث تغییر شرایط سیاسی در کشور می شود، هنوز مذاکراتی برای چگونگی شکل گیری احزاب در کنار هم و ائتلاف آنها صورت نگرفته است.»

اکنون احزاب اسپانیا فرصتی برای مذاکره خواهند داشت تا بتوانند برای تشکیل دولتی جدید با روشی کاملا متفاوت طی سه دهه گذشته اقدام کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان اسپانیا به قانون جنجالی «عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا» رأی مثبت داد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم