بازداشت پنج نفر در بلژیک در ارتباط با حملات پاریس

بازداشت پنج نفر در بلژیک در ارتباط با حملات پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس بلژیک یکشنبه شب با یورش به ساختمانی در مرکز بروکسل، حداقل پنج نفر از جمله دو برادر تونسی الاصل را در ارتباط با حملات مرگبار ماه گذشته در پاریس

آگهی

پلیس بلژیک یکشنبه شب با یورش به ساختمانی در مرکز بروکسل، حداقل پنج نفر از جمله دو برادر تونسی الاصل را در ارتباط با حملات مرگبار ماه گذشته در پاریس بازداشت کرد و برای بازجویی در اختیار دادستانی قرار داد.

در جریان این عملیات پنج ساعته در محله «دانسرت» (حد فاصل مولنبک و مرکز شهر)، ساختمانهای اطراف بطور موقت تخلیه شدند. هنوز از نحوه ارتباط این افراد با عاملان حملات پاریس اطلاعاتی منتشر نشده است، اما گفته می شود یکی از آنها دقایقی پیش از حمله خونبار به سالن کنسرت باتاکلان، از طریق پیامک در جریان ماجرا قرار گرفته بوده است.

پیش تر شایعه شده بود عملیات نیروهای ویژه پلیس فدرال با هدف دستگیری صلاح عبدالسلام صورت گرفته که این خبر تکذیب شد. با این حال، از افرادی که از محل مخفیگاه تنها مظنون زنده حملات پاریس هرگونه اطلاعی دارند، خواسته شده است که با پلیس تماس بگیرند.

گفته می شود این فرانسوی ۲۶ ساله که برایش حکم بازداشت بین المللی صادر شده، پس از حملات سیزدهم نوامبر با عبور از سه ایست بازرسی در خاک فرانسه و بدون برخورد به مشکلی خاص، به بلژیک بازگشته است.

از زمان حملات ماه نوامبر در پاریس حداقل هشت تن در بلژیک، به ویژه در محله مولنبک بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟