Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کودکان کار هرمزگان قایق های کاغذی را به یاد پناهجویان سرگردان به آب انداختند

کودکان کار هرمزگان قایق های کاغذی را به یاد پناهجویان سرگردان به آب انداختند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

این تصاویر را جمعیت خیریه امام علی از ایران برای وبسایت یورونیوز به زبان فارسی فرستاده است.

این سازمان مردم نهاد درباره این برنامه نوشته است: «کودکان کار و محروم تحت حمایت جمعیت امام علی در هرمزگان -که تعدادی از آن‌ها هم از مهاجران هستند – به کناره خلیج فارس در بندرعباس رفتند و با درست کردن قایق‌های کاغذی رنگی، به نشانه همدردی با کودکان مهاجری که چه بسا همزمان در دریاها سرگرانند، آن‌ها را به آب انداختند تا ضمن اعلام بیزاری دوباره خود از جنگ و پیامد‌های آن، امنیتی کوچک را روانه آب‌ها کنند:امنیتی هر چند کاغذی اما رنگی! این قایق‌ها حامل دعاها و آرزوهایی ناب بودند که بر آب‌های خلیج فارس به حرکت در آمدند.»

بنا به اعلام یونیسف از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی تا ماه دسامبر ۳ هزار و ۵۶۳ نفر در جریان عبور از دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند. از مجموع ۵۹۰ نفری که در سال جاری میلادی (۲۰۱۵) در دریای اژه غرق شده اند، ۱۸۵ قربانی، کودک بوده اند. اغلب این کودکان زیر ۱۲ سال و از کشورهای عراق، افغانسان و سوریه بوده اند.

جمعیت دانشجویی- مردمی امام علی در معرفی خود نوشته است: «این نهاد یک سازمان مستقل مردم نهاد است که دارای مقام مشورتی خاص در شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد می باشد و در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می نماید.»

در سال گذشته، مرگ ایلان الکردی، کودک آواره ۳ ساله سوری بر اثر غرق شدن در دریا، بازتاب وسیعی در رسانه های جهان داشت. انتشار گسترده تصاویر جسد این کودک، افکار عمومی را به ویژه در کشورهای پناهنده پذیر غرب، بار دیگر به مصائب مهاجران جلب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار سازمان ملل نسبت به افزایش شمار کودکان کار؛ ۱۶۰ میلیون کودک در سال ۲۰۲۰ کار اجباری کردند

غرق شدن قایق پناهجویان باز هم قربانی گرفت

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران