Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بررسی جعبه سیاه سوخوی روسیه آغاز شد

بررسی جعبه سیاه سوخوی روسیه آغاز شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارشناسان روسی روز جمعه کار بررسی جعبه سیاه جنگنده سوخوی این کشور را که روز ۲۴ نوامبر، سوم آذر ماه گذشته به دست ارتش ترکیه سرنگون شد، آغاز کردند

آگهی

کارشناسان روسی روز جمعه کار بررسی جعبه سیاه جنگنده سوخوی این کشور را که روز ۲۴ نوامبر، سوم آذر ماه گذشته به دست ارتش ترکیه سرنگون شد، آغاز کردند. دیپلمات های خارجی برای مشاهده آغاز این بررسی به جلسه دعوت شدند.

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنج شنبه در پاسخ به این پرسش که آیا ترکیه به تنهایی تصمیم به حمله گرفته یا این که طرف سومی در این میان نقش داشته، گفت: «شما از طرف سومی صحبت می کنید و من می دانم به چه کسی ظنین هستید. اما این که آیا کسی از طرف دولت ترکیه جای به خصوصی از آمریکایی ها را لیسیده یا نه، من خبر ندارم.»

روسیه می گوید هواپیمای این کشور که در آن زمان مشغول انجام عملیات علیه مخالفان دولت سوریه بود، حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده است. یکی از دو خلبان هواپیمای روسی در حین فرود با چتر به دست ترکمن های سوریه کشته شد و دیگری نجات یافت. یک نیروی امدادی روسی نیز که به همراه یک گروه برای نجات خلبان سوخو رفته بود به دست شبه نظامیان ترکمن که با دولت مرکزی دمشق می جنگند، کشته شد.

قرار است نتیجه بررسی جعبه سیاه به دست کارشناسان، روز دو شنبه اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: سرنگون کردن جنگنده روسی توسط ترکیه اقدامی "خصمانه" بود

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است