بررسی جعبه سیاه سوخوی روسیه آغاز شد

بررسی جعبه سیاه سوخوی روسیه آغاز شد
نگارش از مسعود سالاری

کارشناسان روسی روز جمعه کار بررسی جعبه سیاه جنگنده سوخوی این کشور را که روز ۲۴ نوامبر، سوم آذر ماه گذشته به دست ارتش ترکیه سرنگون شد، آغاز کردند

کارشناسان روسی روز جمعه کار بررسی جعبه سیاه جنگنده سوخوی این کشور را که روز ۲۴ نوامبر، سوم آذر ماه گذشته به دست ارتش ترکیه سرنگون شد، آغاز کردند. دیپلمات های خارجی برای مشاهده آغاز این بررسی به جلسه دعوت شدند.

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز پنج شنبه در پاسخ به این پرسش که آیا ترکیه به تنهایی تصمیم به حمله گرفته یا این که طرف سومی در این میان نقش داشته، گفت: «شما از طرف سومی صحبت می کنید و من می دانم به چه کسی ظنین هستید. اما این که آیا کسی از طرف دولت ترکیه جای به خصوصی از آمریکایی ها را لیسیده یا نه، من خبر ندارم.»

روسیه می گوید هواپیمای این کشور که در آن زمان مشغول انجام عملیات علیه مخالفان دولت سوریه بود، حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده است. یکی از دو خلبان هواپیمای روسی در حین فرود با چتر به دست ترکمن های سوریه کشته شد و دیگری نجات یافت. یک نیروی امدادی روسی نیز که به همراه یک گروه برای نجات خلبان سوخو رفته بود به دست شبه نظامیان ترکمن که با دولت مرکزی دمشق می جنگند، کشته شد.

قرار است نتیجه بررسی جعبه سیاه به دست کارشناسان، روز دو شنبه اعلام شود.

مطالب مرتبط