ستایش رئیس جمهور روسیه از دونالد ترامپ و ژوزف بلاتر

Access to the comments نظرها
نگارش از مهران احمدی
ستایش رئیس جمهور روسیه از دونالد ترامپ و ژوزف بلاتر

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه از آمادگی کشورش برای بهبود روابط با ایالات متحده آمریکا خبر داد. آقای پوتین می گوید که کشورش آماده است تا با هر کسی که سال آینده به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب می شود همکاری کند.

از طرف دیگر رئیس جمهور روسیه در سخنان سالانه خود و در پاسخ به سوالی در مورد میزبانی کشورش برای جام جهانی سال ۲۰۱۸ گفت که روسیه میزبانی این مسابقات را به شکلی شرافتمندانه کسب کرده است.

رئیس جمهور روسیه در مورد تحقیقاتی که درباره فساد در فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در جریان است، گفت: «در مورد ژوزف بلاتر باید بگویم که او مردی بسیار محترم است. او برای پیشرفت فوتبال جهان زحمت زیادی کشیده است. او کسی است که باید به او جایزه صلح نوبل اهدا شود.»

آقای پوتین در سخنان خود از آمادگی دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز در میان جمهوریخواهان آمریکا برای بهبود روابط با روسیه استقبال کرد و او را “رهبری تمام عیار” در عرصه رقابت برای ریاست جمهوری آمریکا خواند.

هر چند رئیس جمهور روسیه به ندرت در مورد خانواده خود سخن می گوید اما وی در سخنان روز پنجشنبه خود به زندگی دخترانش اشاره کرد.

ولادیمیر پوتین در مورد دخترانش گفت: «آنها گام اول را در زندگی حرفه ای خود بر می دارند و موفق هستند. من هرگز در مورد موضوعات مربوط به خانواده ام سخن نگفته ام. آنها در امور تجاری حضور ندارند. در عرصه سیاست نیز دخالتی ندارند. آنها به دنبال اینگونه امور نیستند.»

رئیس جمهور روسیه گفت که دخترانش همواره در روسیه زندگی و تحصیل کرده اند، اما از اشاره به زمینه کاری آنها خودداری کرد.

براساس آخرین نظرسنجی های انجام شده تقریبا ۹۰ درصد مردم روسیه به ولادیمیر پوتین که در ۱۶ سال گذشته رئیس جمهور و یا نخست وزیر روسیه بوده است، اعتماد دارند و از وی حمایت می کنند.