کشیش کره ای-کانادایی در کره شمالی به حبس ابد محکوم شد

کشیش کره ای-کانادایی در کره شمالی به حبس ابد محکوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه عالی کره شمالی یک کشیش کانادایی-کره ای را به حبس ابد و کار اجباری محکوم کرد. هیون سو لیم ۶۰ ساله که اهل کره جنوبی است و گذرنامه کانادایی دارد،

آگهی

دادگاه عالی کره شمالی یک کشیش کانادایی-کره ای را به حبس ابد و کار اجباری محکوم کرد. هیون سو لیم ۶۰ ساله که اهل کره جنوبی است و گذرنامه کانادایی دارد، حدود یک سال قبل به کره شمالی سفر کرده بود. خانواده آقای لیم می گوید که دلیل سفرش انجام کارهای خیریه بود. اما حالا دادگاه عالی کشور او را به جرم «تلاش برای سرنگونی دولت» محکوم کرده است. دستگاه قضایی کره شمالی می گوید که او به این جرم و «تلاش برای برقراری دولتی مذهبی» اعتراف کرده است. انجام هرگونه فعالیت مذهبی در کره شمالی ممنوع است.

حکم آقای لیم پس از یک جلسه محاکمه کوتاه در دادگاه عالی صادر شد. به گزارش خبرگزاری رسمی چین، در حکم آقای لیم آمده است که او در همکاری با آمریکا و کره جنوبی به دنبال تخریب چهره کشور کره شمالی و تبلیغ علیه این کشور بوده است. دادگاه همچنین اعلام کرده است که او به کسانی که قصد فرار از کره شمالی را از طریق مغولستان داشتند کمک می کرد.

کلیسایی که آقای لیم به آن وابسته است می گوید که او در دو دهه گذشته بارها برای انجام فعالیتهای خیریه به کره شمالی سفر کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟

کندن سنگ‌فرش‌های محله خلافکاران در پایتخت دانمارک برای توقف خرید و فروش هروئين

گزارش جدید یوروپل منتشر شد؛ رمزگشایی از تهدیدآمیزترین شبکه‌های جرم و جنایت در اروپا