پرونده نظامی آمریکایی زندانی طالبان در «دادگاه نظامی» بررسی می شود

پرونده نظامی آمریکایی زندانی طالبان در «دادگاه نظامی» بررسی می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرونده باو برگدال، نظامی آمریکایی که حدود پنج سال اسیر طالبان بود در دادگاه نظامی بررسی می شود و او باید در این دادگاه از خود دفاع کند. این خبر را

آگهی

پرونده باو برگدال، نظامی آمریکایی که حدود پنج سال اسیر طالبان بود در دادگاه نظامی بررسی می شود و او باید در این دادگاه از خود دفاع کند. این خبر را یکی از مقامهای ارتش آمریکا اعلام کرده است.

به این ترتیب این نظامی آمریکایی با حداکثر مجازات حبس ابد روبرو است. این در حالی است که حدود دو ماه قبل مسئول رسیدگی به پرونده آقای برگدال توصیه کرده بود که این پرونده در دادگاهی عادی بررسی شود. حداکثر مجازات این متهم در آن دادگاه یک سال زندان می شد.

باو برگدال متهم است که در سال ۲۰۰۹ میلادی با ترک پست نظامی خود در افغانستان جان خود و دیگر نظامیان آمریکایی را به خطر انداخته است. او پس از سپری کردن پنج سال در اسارت طالبان، با پنج مقام طالبان که در زندان گوانتانامو بودند، معاوضه شد و به آمریکا بازگشت.

باو برگدال در مصاحبه ای که بخشهایی از آن به صورت اینترنتی منتشر شده است پذیرفته است که او بدون اجازه پست نظامی خود را ترک کرد تا با ایجاد بحران توجه مردم را به ضعف رهبری در واحد نظامی که در آن خدمت می کرد جلب کند.

معاوضه او با زندانیان طالبان بارها از سوی جمهوریخواهان آمریکایی با اعتراض مواجه شده بود. دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوریخواهان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، اقدام این نظامی آمریکایی را «خیانت» خوانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد

فرمانده پیشین سنتکام: ایران همچنان مهمترین تهدید برای صلح در منطقه است