Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برگزاری نخستین مراسم سالگرد حمله به کافه لیندت در سیدنی استرالیا

برگزاری نخستین مراسم سالگرد حمله به کافه لیندت در سیدنی استرالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم نخستین سالگرد حمله به کافه لیندت در سیدنی استرالیا روز سه شنبه با نمایش بخشی از هزاران پیامی که برای ابراز تاسف برای قربانیان این حادثه منتشر

آگهی

مراسم نخستین سالگرد حمله به کافه لیندت در سیدنی استرالیا روز سه شنبه با نمایش بخشی از هزاران پیامی که برای ابراز تاسف برای قربانیان این حادثه منتشر شده بود آغاز شد.

یک سال پیش مردی مسلح با نام هارون مونس، یک پناهنده ایرانی تبار وارد این کافه در سیدنی شد و ۱۸ نفر را بمدت ۱۶ ساعت به گروگان گرفت. در جریان این حمله دو گروگان بهمراه هارون مونس کشته شدند. در جریان آزاد سازی گروگان ها همچنین چهار نفر ازجمله یک پلیس زخمی شدند.

یکی از رهگذران در سیدنی می گوید: «در ابتدا که این اتفاق افتاد، برای من خیلی غم انگیز بود که این حادثه به سواحل استرالیا رسیده است. همیشه فکر می کردیم که ما از این نوع حوادث مصون هستیم اما بدیهی است که اینطور نیست و این هشدار بزرگی برای همه ما بود.»

در این مراسم ماکتی از یک بنای یادبود دائمی متشکل از مکعب های حاوی گل به نمایش گذاشته شد که قرار است در میدان مارتین نصب شود. این پروژه با الهام از انبوه گل هایی که مردم برای ادای احترام به قربانیان در نزدیکی محل حادثه قرار دادند ساخته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازآفرینی فرود دومین گردان ساحلی نیروی دریایی آمریکا در نرماندی

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ صدها چتر‌بازعملیات تاریخی پیاده‌سازی متفقین در نرماندی را بازسازی کردند

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا