تهدید بمبگذاری در لس آنجلس و نیویورک واقعی نبود

تهدید بمبگذاری در لس آنجلس و نیویورک واقعی نبود
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تهدیدات ای میلی که روز سه شنبه در نیویورک و لس آنجلس از سوی فرستندگان ناشناس دریافت شد، تنها یک فریب بود. در عین حال به دلیل حادثه تروریستی اخیر در

آگهی

تهدیدات ای میلی که روز سه شنبه در نیویورک و لس آنجلس از سوی فرستندگان ناشناس دریافت شد، تنها یک فریب بود. در عین حال به دلیل حادثه تروریستی اخیر در سن برناردینو، مقامات آمریکایی برای احتیاط، در لس آنجلس تدابیر امنیتی به کار گرفتند و در حدود هزار مدرسه این شهر را تعطیل کردند.

اریک گارستی، شهردار لس آنجلس گفت: «ما به اینجا آمده ایم چون نخستین وظیفه ما اطمینان دادن به مردم نسبت به امن بودن اوضاع در شهر است. مردم در ابتدا خیلی ساده و شتابزده نتیجه گیری می کنند، اما باید بگویم آنچه مردم در ساعات اولیه فکر می کنند لزوما چیزی نیست که در ساعات بعدی پیش می آید. ما هم چنان امیدواریم مسئله خاصی نباشد و بچه های ما فردا بتوانند به مدرسه بازگردند.»

در نیویورک نیز مقامات محلی پیام هایی مشابه آنچه به لس آنجلس ارسال شده بود دریافت کردند، اما این پیام ها جدی نبودند.

بیل براتون، فرمانده پلیس شهر نیویورک در مورد ای میل های که در این شهر دریافت شد گفت: «ای میلی که در نیویورک دریافت شد مشابه و تقریبا عین همان ای میل هایی بود که در مناطق دیگر و به ویژه لس آنجلس دریافت شده بود. ما آن را به عنوان یک تهدید تروریستی واقعی تلقی نمی کنیم و در مورد آن تحقیق خواهیم کرد.»

این تحقیقات قطعا برای یافتن منشأ این پیام های هراس افکن دنبال خواهد شد. مأموران اف بی آی به دنبال بمب یا هر شیء مشکوک دیگری ساعت ها مدارس لس آنجلس را کاویدند، اما تا این زمان چیزی در آنها نیافتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی مدارس لس آنجلس در پی تهدید به بمبگذاری

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد