نیروهای نظامی ترکیه ناحیه اطراف موصل را به سمت شمال ترک کردند

نیروهای نظامی ترکیه ناحیه اطراف موصل را به سمت شمال ترک کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش خبرگزاری فرانسه بخشی از نیروهای نظامی ترکیه مستقر در نزدیکی موصل روز دوشنبه این ناحیه را به سمت شمال ترک کرده اند. همچنین خبرگزاری آناتولی

آگهی

به گزارش خبرگزاری فرانسه بخشی از نیروهای نظامی ترکیه مستقر در نزدیکی موصل روز دوشنبه این ناحیه را به سمت شمال ترک کرده اند. همچنین خبرگزاری آناتولی گزارش کرده کاروانی متشکل از ۱۰ تا ۱۲ خودرو و تانک بشیکه را به سمت شمال ترک کرده اند. با این حال، این گزارش مقصد نهایی این کاروان را مشخص نکرده است. پیش تر بغداد با احضار سفیر ترکیه از آنکارا خواسته بود تا این کشور نیروهای نظامی خود را از خاک عراق خارج کند.

آنکارا حدود دو هفته پیش، صدها نیروی نظامی خود را در بشیکه و در نزدیکی موصل، دومین شهر بزرگ عراق مستقر کرد. موصل از ژوئن ۲۰۱۴ تحت اشغال گروه موسوم به دولت اسلامی قرار دارد.

احمد داوود اغلو، نخست وزیر ترکیه وظیفه نیروهای نظامی ترکیه در شمال عراق را حفاظت از مستشاران نظامی ترک در اطراف موصل بیان کرده بود. رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه نیز روز جمعه اعلام کرده بود که نیروهای نظامی ترکیه به هیچ عنوان از بشیکه عقب نخواهند نشست. او در آن زمان تنها از امکان تغییر سازمان دهی نیروهای حاضر در محل سخن گفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

از «انتقام سخت» تا «صبر راهبردی»؛ آیا ایران توان حمله تلافی‌جویانه به اسرائیل را دارد؟

رسیدن به کلاس یک جهانی تا ۲۰۲۷؛ مقام نظامی آمریکا: ارتش چین در حال چینش لازم برای حمله به تایوان است