Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیروهای نظامی ترکیه ناحیه اطراف موصل را به سمت شمال ترک کردند

نیروهای نظامی ترکیه ناحیه اطراف موصل را به سمت شمال ترک کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش خبرگزاری فرانسه بخشی از نیروهای نظامی ترکیه مستقر در نزدیکی موصل روز دوشنبه این ناحیه را به سمت شمال ترک کرده اند. همچنین خبرگزاری آناتولی

آگهی

به گزارش خبرگزاری فرانسه بخشی از نیروهای نظامی ترکیه مستقر در نزدیکی موصل روز دوشنبه این ناحیه را به سمت شمال ترک کرده اند. همچنین خبرگزاری آناتولی گزارش کرده کاروانی متشکل از ۱۰ تا ۱۲ خودرو و تانک بشیکه را به سمت شمال ترک کرده اند. با این حال، این گزارش مقصد نهایی این کاروان را مشخص نکرده است. پیش تر بغداد با احضار سفیر ترکیه از آنکارا خواسته بود تا این کشور نیروهای نظامی خود را از خاک عراق خارج کند.

آنکارا حدود دو هفته پیش، صدها نیروی نظامی خود را در بشیکه و در نزدیکی موصل، دومین شهر بزرگ عراق مستقر کرد. موصل از ژوئن ۲۰۱۴ تحت اشغال گروه موسوم به دولت اسلامی قرار دارد.

احمد داوود اغلو، نخست وزیر ترکیه وظیفه نیروهای نظامی ترکیه در شمال عراق را حفاظت از مستشاران نظامی ترک در اطراف موصل بیان کرده بود. رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه نیز روز جمعه اعلام کرده بود که نیروهای نظامی ترکیه به هیچ عنوان از بشیکه عقب نخواهند نشست. او در آن زمان تنها از امکان تغییر سازمان دهی نیروهای حاضر در محل سخن گفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است