دادگاه فدرال استرالیا: نوروفن های مختلف تولید شده، متفاوت نیستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دادگاه فدرال استرالیا: نوروفن های مختلف تولید شده، متفاوت نیستند

دادگاه فدرال استرالیا اعلام کرد که قرص های ضد درد نوروفن که توسط شرکت بریتانیایی “رکیت بنکیزر” برای انواع دردهای متفاوت تولید شده، همگی یکسان هستند و این اقدام تنها برای “گمراه کردن مصرف کنندگان” و جذب مشتری بوده است.

قرص های نوروفن در حال حاضر در بسته هایی با رنگ های متفاوت برای انواع درد در داروخانه های یافت می شوند که به گفته این دادگاه تمامی این مواد یکسان هستند و هیچ تفاوتی در اثر گذاری آنها روی یک نقطه خاص از بدن وجود ندارد.

رود سیمز، رئیس کمیسیون حمایت از مصرف کنندگان می گوید: «به نظر من مصرف کنندگان بسیار نگران خواهند شد از اینکه متوجه شوند که ادعای شرکتی که این محصولات را تولید کرده، درست نبوده است. معمولا فکر می کنیم که شرکتهایی که نامی شناخته شده دارند، محصولاتشان قابل اعتماد است.»

بر اساس رای دادگاه فدرال، تمامی نوروفن هایی که برای موارد متفاوت از جمله سر درد، میگرن، دردهای دوران پریود های زنانه و یا کمر درد ارایه و توسط شرکت رکیت بنکیزر تولید شده اند به عنوان محصولاتی با اسامی متفاوت اما از یک نوع ماده مشترک و تنها برای گمراه کردن مشتریان بوده اند.

این محصولات نوروفن با این ادعا که مشخصا برای نوع خاصی از درد به کار گرفته می شوند، با قیمتی بالاتر از محصولات عادی نیز به فروش رسیده اند.