Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اولین تجربه زنان عربستان در انتخابات

اولین تجربه زنان عربستان در انتخابات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زنان عربستان سعودی روز شنبه ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی برای اولین بار در انتخابات شوراها در پای صندوق های رای حاضر شدند. از بین نزدیک به ۶ هزار نامزد

آگهی

زنان عربستان سعودی روز شنبه ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی برای اولین بار در انتخابات شوراها در پای صندوق های رای حاضر شدند.

از بین نزدیک به ۶ هزار نامزد انتخابات تنها ۹۸۰ نفرشان زن هستند و در مقابل یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار مرد، ۱۳۰ هزار زن برای رای دهی در این انتخابات ثبت نام کرده اند.

نجد محمد می گوید:«احساسم؟ به این پیشرفت در عربستان سعودی افتخار می کنم و از ته دلم امیدوارم تک تک زنان انتخاب شوند چرا که این فرصت بزرگی برای بانوان است و فکر می کنم که آنها حقیقتا می توانند در عربستان تفاوت و تغییر ایجاد کنند.»

شعبات رای گیری زنان و مردان از هم جداست. تفکیک و تبعیض جنسیتی در عربستان، تنها کشوری از جهان که زنان در آن حق رانندگی ندارند، بسیاری از فعالیتهای آنان را محدود کرده است.

ثریا الغمدی می گوید:«در عمل به حق طبیعی خودم آمدم تا نماینده ای را انتخاب کنم که از جانب من، محله یا شورای، ما را نمایندگی کند. البته که فهرست اسامی زنان را دیدم و بدون این که آنها را شخصا بشناسم برای نماینده ای رای دادم که فکر می کنم از طرف ما و در برآورده شدن تقاضاهای ما سخن خواهد گفت.»

شرکت در انتخابات یا حق رای زنان در پادشاهی مطلقه اسلامی عربستان توسط ملک عبدالله، پادشاه سابق این کشور و در سالهای آخر عمر وی به رسمیت شناخته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیرفنی تیم‌ملی زنان عربستان: بیایید و با چشمان خود کیفیت بازی دختران فوتبالیست سعودی را ببینید

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند

شکست تازه محافظه‌کاران در انتخابات مهم شهرداری‌ها؛ صادق‌خان برای سومین بار شهردار لندن شد